Водойми Полтавщини приховують небезпеку

03.05.2013 18:14
Купальний сезон

Купальний сезон

Під час купання можна наткнутися на протипіхотну міну, покинуту техніку, браконьєрські сітки або труп.

Незважаючи на те, що стоїть спекотна погода охолоджуватися в річці або озері поки не варто. По даним експертів жоден з пляжів в Полтавській області на сьогодні ще не готовий для відпочинку.

– Ми плануємо підготувати до купального сезону 29 пляжів дитячих оздоровчих комплексів і 36-37 пляжів загального користування. В області ж всього налічується 195 облікованих місць відпочинку на воді. – розповів начальник рятувально–водолазної служби Віктор Лелюк. — Підготовка відбудеться лише після того, як вода опуститися до потрібного нам рівня і перестане затоплювати пляжі, як це було, наприклад, у Миргороді та Кременчуці. Але думаю, що скоро водолази почнуть обстеження дна на ділянках для відпочинку. Вони мають очистити акваторію від усього, що нанесло течією взимку і, звичайно, від того, що накидали туди люди.

Робота водолаза взагалі пов’язана з самими несподіваними знахідками. Під час виконання завдань під водою знаходили і велосипеди, і мотоцикл, і протипіхотні міни. Один раз витягли вертикально встромлений в дно лом – хтось під час зимової риболовлі пробивав лід і залишив його там. Якщо б на нього натрапив пірнальник, він би загинув.

– У квітні цього року до нас звернулися працівники карного розшуку з проханням витягти з-під води в ставку поруч з селом Демидівка Решетилівського району труп, – згадує Віктор Лелюк. — Він виявився без голови, без ніг і без рук. Довелося «складати пазли» — шукати по всьому водоймищу відсутні частини тіла. Але голову ми так і не знайшли. А ще був випадок, коли чоловік залишив свою новеньку іномарку на дорозі, що спускалася прямо в озеро. Вона скотилася і пішла під воду. Водолазам довелося прив’язувати трос і витягати машину за допомогою тягача. А от скарб Мазепи ми поки що не знайшли!

За словами начальника служби після обстеження та очищення орендарю або іншим відповідальним особам видається так званий паспорт пляжу. Крім підводної території готується і сухопутна частина. Пісок повинен бути чистим, кабінки для перевдягання, туалет, тенти від сонця – встановлені. Водолазно-рятувальна служба очищує пляжі або безпосередньо перед купальним сезоном, або після неординарних подій, наприклад скидання води з греблі. Цього року водолази-рятувальники вирішили встановити новий пост на пляжі біля Дублянщини. Крім того, водолазна служба активно співпрацює з інспекторами з охорони риби – виловлюють браконьєрські сітки.

Иоанн Микрюков

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: