Ворожіння та обряди у «Купальську ніч»

06.07.2013 11:11

Івана КупалаСвято Івана Купала завжди вважалося одним з найголовніших та найчарівніших днів року. Що може бути цікавіше, ніж прийняти участь у незвичайних традиціях та обрядах у «купальську ніч». Цього дня люди перевдягаються у незвичайне вбрання міфічних героїв: мавок, русалок, водяних, чортів та інших. За старим повір’ям, дівчата плетуть вінки з польових та лісових квітів, які служать не тільки прикрасою, але й оберегом від злих сил та наврочень. За традицією, вінок повинен складатися з 4-х трав: Івана-та-Мар’ї, толокнянки, чабрецю та лопуха. Ввечері, під час заходу сонця, неодружені дівчата кладуть свої вінки на воду й ворожать на майбутнього нареченого. До якого берегу вінок пристане, там і є доля молодиці. Якщо вінок залишиться на середині – рік пройде без проблем, якщо пристав до берега неподалік,- нареченого в цьому році не зустріне. Чим довше та далі пливе вінок, тим швидше дівчина вийде заміж.

До теми: Свято Івана Купала в санаторії ім. Гоголя

Через багаття наші пращури стрибали також не задля забави. Якщо спроба виявилася вдалою, то рік буде добрий, будете здорові і скоро знайдете свою половинку.
Ще існує дуже цікава традиція ворожіння на папороті. Цей обряд проводять опівночі. Дівчина зриваєте стільки листків папороті, на скількох молодиків вона хоче ворожити. Кожний лист потрібно якось помітити, можна різнокольоровими нитками, й дати їм імена бажаних хлопців. Потім все це листя одночасно притискають до дна водоймища, біля берегу, й відпускають. Листок, який випливе найшвидше, вкаже на ім’я нареченого. А хто з дівчат знайде чарівну квітку папороті – найшвидше з-поміж усіх вийде заміж.
Також існує традиція ворожіння на ромашках. Дівчина зриває дві «шапочки» від квітів ромашки й одночасно кладе їх на воду. Якщо квітки відразу розійдуться по різним бокам, будуть сварки та розлука, якщо попливуть поруч – готуйтесь до весілля.

До теми: Свято Івана Купала 2013 в Миргороді

Отже, дівчата, плетіть вінки та приходьте до берегів річки у «Купальську ніч», українські традиції не вигадували дарма, саме цього дня відкриваються двері у світ чарів та магії, тож усі ваші бажання справдяться. Тим паче, наречених біля води та багаття також буде дуже багато. Тут зберуться мешканці міста, за традицією перевдягнені у міфічних героїв. Сьогодні ми впритул наблизимося до часів язичництва та минулого духу української історії. Тож запрошуємо усіх жителів та гостей Миргорода та бажаємо гарного настрою та незабутнього свята «Івана Купала».
івана купала

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: