Експеримент з дистанційною формою навчання в Миргороді

02.04.2013 16:55
Миргородський кирамический коледжВизнаний відкриттям року Миргородський художньо-промисловий коледж імені Миколи Гоголя вже два роки діє в структурі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Вдосконалення матеріально-технічної бази, відкриття нових спеціальностей, використання новітніх енергозберігаючих технологій – такими є результати цієї співпраці, проте в планах – ще багато якісних змін.

Коледж вже давно готує визнаних на Полтавщині кваліфікованих спеціалістів. Проте, як свідчать результати XIII відкритого загальноміського рейтингу популярності, проведеного наприкінці 2012 року в Миргороді, відтепер на Полтавщині коледж сприймають, як принципово новий, прогресивний навчальний заклад.

«Два роки тому рішенням трудових колективів ПолтНТУ і на той момент – Миргородського керамічного технікуму імені Гоголя було прийнято рішення щодо об’єднання зусиль, іпройдено шлях реорганізації, – зазначив ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко, – Міністерство підтримало пропозицію про об’єднання навчальних закладів, і на сьогоднішній день ми маємо спеціальне державне замовлення, і ці бюджетні місця розраховані саме на студентів — випускників структурних підрозділів ПолтНТУ, для продовження навчання в університеті з метою отримання повної вищої освіти. Як відомо Оксфордський університет – це 37 коледжів, які входять в структуру єдиного навчального закладу та мають загальну назву. Об’єднання освітніх установ – передова світова тенденція, яка знайшла відображення і на Полтавщині. Особливо позитивний ефект це має для навчальних закладів Полтавської області: співпраця з міськими вищими навчальними закладами виводить їхню діяльність на принципово новий рівень».

Як відзначають викладачі та педагоги коледжу, така співпраця має беззаперечно позитивний ефект. «Зміни відбулися кардинальні: у зв’язку з тим, що в нас постійно йде співпраця із ПолтНТУ, в нас збільшується кількість студентів за рахунок того, що є можливість подальшого навчання в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка» – розповіла викладач математики Миргородського художньо-промислового коледжу імені Миколи Гоголя Ірина Вахіна.

Було проліцензовано нові спеціальності – фінансово-економічного спрямування – «Економіка підприємства» та «Фінанси і кредит». Зараз проходить ліцензування нова, актуальна для міста Миргород, спеціальність «Готельне обслуговування». Завдяки співпраці ПолтНТУ з акціонерним товариством лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт», створено базу для проходження практики студентами, які навчатимуться за цією спеціальністю.

«Цю ідею ми опрацьовуємо вже давно, тому що потреба в спеціалістах такого рівня в Миргороді є. І причиною тому не лише функціонування «Миргородкурорту»: у Миргородському районі є ще й міні-готелі, інші санаторії, де такі фахівці потрібні. І те, що зараз коледж і університет пішли на відкриття такої нової спеціальності – я думаю, це і підніме імідж і коледжу, і допоможе краще працювати курортним закладам, тому що до них приходитимуть підготовлені фахівці».

На сьогоднішній день в коледжі навчається понад 700 осіб, і є плани щодо подальшого розвитку. Як відзначає директор Миргородського художньо-промислового коледжу імені Миколи Гоголя Світлана Кікто, кількість абітурієнтів з кожним роком лише збільшується: «Якщо порівняти ті два роки, коли ми стали структурним підрозділом, та попередні роки, то майже вдвічі збільшився конкурс на спеціальності в нашому навчальному закладі».

Окрім вдосконалення навчального процесу діє програма розвитку матеріально-технічної бази, у рамках якої сьогодні відбулося вручення котлів опалення, для того, щоб в наступний опалювальний сезон коледж увійшов вже без проблем.

Ректор Полтавського національного технічного університет імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко зауважив: «Приймаючи рішення для придбання цих котлів, ми в першу чергу розглядали питання диференціації ризиків, і друге питання – це енергозберігаючі і енергоефективні технології: придбали один котел газовий, та другий – на твердому палеві. Це дозволить наступний опалювальний період забезпечувати теплом корпуси, гуртожитки, лабораторії, майстерні, спортзал».

Також презентували Миргородському художньо-промисловому коледжу плазмову панель – для здійснення інформаційного обміну між навчальними закладами. Таку ж саму отримав і Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум – і між університетом та двома його структурними підрозділами буде безперервний інформаційний зв’язок.

У планах адміністрації ПолтНТУ – педагогічний експеримент щодо впровадження дистанційної форми навчання та створення усіх необхідних умов для отримання вищої освіти за дистанційною формою, безпосередньо у місті Миргород.

Источник: ПолтНТУ
Поделиться в соц. сетях
0
Теги: