Журналістам показали, як проводять профілактику лісових пожеж

02.07.2013 19:52

Миргород ліс госпДнями для журналістів обласних засобів масової інформації Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства організувало прес-тур до ДП «Миргородський лісгосп», аби показати громадськості, як лісівникам працюється у пожежонебезпечний період.

Про це повідомили в Полтавського обласного управління

 лісового та мисливського господарства. Оскільки тривалий термін зберігається суха та жарка погода, то для працівників лісового господарства нині час напруженої та відповідальної роботи – збереження лісу від вогню. Яким чином це проводиться, демонстрував директор лісгоспу Володимир Щербатко. ДП «Миргоросдький лісгосп» вздовж автошляхів оточують в основному шпилькові насадження, а у період Сорочинського ярмарку тут значно зростає кількість відвідувачів. Враховуючи, що основною причиною пожеж є антропогенний фактор, зростає важливість профілактичної протипожежної пропаганди серед населення

Для початку журналістам показали протипожежні заходи у Псільському лісництві – прокладання мінералізованих смуг відповідних розмірів, щоб у разі загорання вогонь не міг перекинутися до лісових насаджень, та місця відпочинку обабіч доріг, де населення може цивілізовано відпочити з дороги або провести вільний час на лоні природи. Саме на одному з таких рекреаційних пунктів лісівники та мас-медіа зустріли жителів Дніпропетровщини, які проїздом зупинилися пообідати у затишній бесідці. Лісова охорона розповіла їм про правила поведінки в лісі у пожежонебезпечний період та вручила листівки з відповідною тематикою. Самі подорожуючі розповіли, що традиційно, їдучи з Києва, зупиняються перепочити у лісових зонах відпочинку по автошляху Лубенського та Великобагачанського районів, адже тут зручно, все необхідне є поруч – стіл та лави під навісом, санітарна зона, смітник.

Наступними пунктами прес-туру стали протипожежне відділення та техніка Гоголівського лісництва, саме техніка цього лісництва нещодавно була задіяна у Міжрегіональних протипожежних навчаннях на Сумщині. Також продемонстровано один з ефектних методів недопущення лісових пожеж – підрізання гілок у шпилькових насадженнях, щоб у разі загорання пожежа не перекинулася у верхову. На завершення лісівники показали сучасні системи відеонагляду за лісами у Шишацькому лісництві, завдяки яким можна вчасно виявити лісову пожежу і ліквідувати її ще на стадії загорання.  Таких систем відеонагляду у Миргородському лісгоспі – 3, в області  — 14.

Загалом з початку року в лісогоспоадсрьких підприємствах виникло 3 лісові пожежі на площі 0,20 га, що в чотири рази менше, порівняно з аналогічними періодом минулого року. (Станом на 20 червня 2012 році було зафіксовано 12 загорань у 5 лісгоспах на площі 1,66 га).Постраждали – ДП «Кременчуцький лісгосп», ДП «Новосанжарський лісгосп» та ДП «Полтавський лісгосп». Усі загорання трапилися з вини населення. Людська недбалість та безвідповідальність часто призводить до руйнування сотні гектарів лісу та знищення його мешканців.

Пам’ятайте, недопалок чи багаття в лісі загасити легше, ніж потім гасити ліс!

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: