Закордонний паспорт можна отримати за 170 гривень

04.04.2013 14:54

Загран. паспорт

Закордонний паспорт можна отримати за вдвічі менші кошти, ніж вимагає державна міграційна служба.  Все абсолютно законно. Просто деякі платежі, які вимагають чиновники, необов`язкові.  Свою правоту люди доводять в судах. Закордонний паспорт —   за 170 гривень. Те, що це реальність,  довів на своєму прикладі житомирянин Іван Фурлет. Однак для цього йому довелося судитися з державною міграційною службою.

Нині на офіційному сайті відомства зазначено: щоб отримати документ для виїзду за кордон, громадянин України  має сплатити 170 гривень державного мита,  87 гривень 15 копійок за послуги міграційної служби  і ще 120 гривень за бланк паспорта. Іван довів у суді, що два останні платежі з людей стягують незаконно.

Близько 250 тисяч українців мають подвійне громадянство

Іван Фурлет, правозахисник : » Вимога сплати за послуги Державної міграційної служби 87 гривень є необов’язковою, якщо громадянин виконує сам всі умови – сам заповнює необхідну заяву-анкету, надає весь пакет документі.  І взагалі ще ця абсурдність досягається тим, що бланк паспорту – це є власність держави і вона ніколи не може продаватися як хліб в магазині громадянину України«.

Однак у  Житомирському управлінні ДМС продовжують наполягати на сплаті майже чотирьохсот гривень.

Анатолій Федорчук, заст. нач. управління ДМС у Житомирській області » В нас офіційно паспорт коштує 380 гривень в місячний термін«.

Утім, як з`ясувалося, посадовці намагаються витягнути з людей ще більше.  Охочих оформити закордонний паспорт відправляли до сусіднього кабінету, де працюють представники державного підприємства «Документ». Там людям видавали  квитанції загальною сумою аж на 600 гривень.  Задля експерименту одна з відвідувачок сплатила лише 380 гривень. Документи прийняли без жодних питань.

Світлана Тищенко, житомирянка : » Заплатила 370, у меня приняли квитанции, все без вопросов ни каких не задавали. Почему меньше, почему больше.  Но если бы я пришла сегодня и Вас, допустим,  бы не было и ни кто не сказал. Все бы молча шли, куда их направляют, платили бы больше».

Срок оформления загранпаспорта сократят до 20 дней

Завдяки рейдам органами ДМС, які проводить правозахисник Іван Фурлет разом зі своїми однодумцями, багато житомирян уникли здирництва під час оформлення паспортів. Чоловік закликає усіх брати з нього приклад і відстоювати власні права у суді.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: