Зробити закордонний паспорт: інструкція

11.06.2013 16:36

Для того щоб отримати закордонний паспорт, миргородцям необхідно запастися терпінням, грошима та уважністю. До того ж із 1 січня цього року закордонні паспорти виготовляють за новими правилами.

Із 28 березня набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України, яка затвердила новий порядок видачі закордонних паспортів. За нею  паспорти поділяються на 3 види: із чіпом; без чіпа; з чіпом, але без інформації на ньому. Попри це, нових бланків ще не виготовляють, тому закордонні паспорти мають такий вигляд, як і раніше.

Із 1 січня 2013 року закордонними паспортами займається Державна міграційна служба (ДМС).

За новим законодавством, для того щоб оформити закордонний паспорт, не обов’язково бути зареєстрованим в одному із населених пунктів Полтавської області. Відтепер реєстрація не має значення, людина може зробити паспорт у будь-якому відділенні ДМС України. Якщо ж вам все-таки зручніше замовити паспорт на Полтавщині, то відділення ДМС працюють у Лубнах, Миргороді, Кременчуці та Полтаві. Приміром, ви зареєстровані у Чорнухах, а паспорт вам робили в Миргороді, бо ви тут постійно живете. Забрати готовий документ можна або за місцем реєстрації, або за місцем проживання.

Перелік документів для отримання закордонного паспорту:

1) заява-анкета (надає і заповнює працівник ДМС);

2) паспорт громадянина України, а також копії 1-ї та 2-ї сторінок паспорта і сторінки з відміткою про реєстрацію;

3) ідентифікаційний код;

4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого скінчився або він став недійсним, якщо людина змінила прізвище;

5) військовий квиток або довідку з районного військового комісаріату (чоловікам з 18 до 25 років);

6)  квитанція про сплату державного мита (у разі наявності пільги на їх сплату – оригінал документа, що підтверджує пільгу, та його копію).

Фотографія непотрібна, вас сфотографують працівники ДМС.

Зекономити можна, якщо ви уважні та «підковані»

Закордонний паспорт можна оформити за 377 гривень замість пропонованих у квитанції ДМС 553 гривень

Ціна на оформлення закордонного паспорта різниться залежно від того, терміновий він чи виготовлений у звичайному режимі. Терміновий роблять за 10 днів, у звичайному режимі – за 30.

Наша журналістка вирішила перевірити, за яку ціну можна зробити паспорт у Миргороді. Для цього сходила у відділ ДМС. У маленькому та тісному приміщенні чимала черга. Двері у кабінети відчинені, тому всю розмову працівників із клієнтами чути. На стіні висять стенди із пам’яткою для тих, хто виготовляє закордонний паспорт, перелік необхідних документів, вартість паспорта, при цьому розписаний кожен платіж. Якщо порахувати ціну на стенді, виходить 377 гривень 15 копійок.

Заходжу до кабінету, кажу, що хочу з чоловіком зробити закордонні паспорти. Працівниця цікавиться, чи ми зареєстровані в Миргороді, говорить, що необхідно принести паспорт та ідентифікаційний код, видає квитанцію із платежами, які необхідно сплатити. Порівнюю ціни в бланку із цінами на стенді. Різниця в 176 гривень 15 копійок! Прошу пояснень у працівниці, та каже:

– Паспорт можна зробити за 377 гривень, але для цього необхідно замовити в Управлінні МВС області довідку про відсутність судимості. Але паспорт робитимуть не 30 днів, а 50, бо довідку доведеться чекати 20 днів.

(Таку довідку можна замовити самостійно в УМВС, вона безкоштовна).

– Чому не кажете про це перед тим, як видаєте квитанцію?

– Усе написано на стенді біля кабінету, пояснювати кожному не зобов’язана!

Виходжу і запитую у дівчини, яка стоїть поряд, чи знає вона, що насправді паспорт можна виготовити майже на 200 гривень дешевше. Та каже, що  читала в Інтернеті, але деталей не знає. Показую їй на стенд, де все написано. Інша жінка зауважує:

– Коли я прийшла робити закордонний паспорт, то теж спочатку не звернула уваги на інформацію на стендах, взяла квитанцію, але не пішла одразу сплачувати. Вдома пошукала інформацію в Інтернеті про ціну на закордонні паспорти. Тому наступного разу сказала в ДМС, що сплачу лише 377 гривень. На що мені відповіли, мовляв, розумні ви всі зараз, поначитувалися в Інтернеті, – розповіла про свій досвід  Вікторія.

Отже, закордонний паспорт коштуватиме дешевше тим, хто уважніший.

За термінове виготовлення паспорта доведеться заплатити майже 800 гривень

Якщо вам необхідно терміново виїхати за кордон, оформлення паспорта триватиме до 10 днів. За це треба заплатити дорожче:

держмито – 340 гривень,

вартість послуг –  174 гривні 30 копійок,

вартість бланка –  270 гривень.

Як виготовити проїзний документ за кордон дитині

Виготовлення дитячих проїзних документів за кордон має свої особливості. Маленькі українці можуть виїжджати за кордон із власним посвідченням – проїзним документом дитини, або будучи вписаним у закордонний паспорт одного із батьків. Проїзний документ дитини можна отримати, звернувшись до територіального органу або підрозділу ДМС.

Вартість послуг – 30 гривень 35 копійок.

Вартість бланка –  24 гривні.

У разі термінового (протягом 10 днів) оформлення:

вартість послуг –  60 гривень 70 копійок.

Вартість бланка – 24 гривні.

Зробити закордонний паспорт: інструкція

Проїзний документ дитини

Як подавати заяву

Особисто (у віці від 16 до 18 років) або законним представником (батьками, опікунами).

Необхідні документи

– заява, у якій зазначаються відомості про заявника (батька чи матері, опікуна): прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон;

– свідоцтво про народження дитини та його копія;

–      якщо дитині виповнилося 16 років – паспорт, ідентифікаційний код, а також ксерокопія 1-ї і 2-ї сторінок паспорта і сторінки зі штампом про місце останньої реєстрації;

–     3 фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;

–      нотаріально завірена заява від імені обох батьків;

–     платіжний документ (квитанція);

–     нотаріально засвідчене клопотання батьків (або законних представників), коли дитина самостійно їде за кордон. Якщо батьки неодружені чи розлучені, то подається тільки клопотання того, з ким проживає дитина;

–     згода дитини, оформлена письмово і нотаріально засвідчена (у разі виїзду з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років).

Оформлення документа розглядається протягом 30 робочих днів. Термінове – 10 днів. А якщо поїздка пов’язана, приміром, із терміновим лікуванням того, хто виїжджає, смертю родича, який проживає за кордоном, – протягом 3 робочих днів. (За інформацією з сайту Державної митної служби України – dmsu.gov.ua).

Якщо батьки планують подорожувати разом із дитиною, то в закордонний паспорт одного із батьків вносяться дані та фотографія дитини.

Куди звернутись у Миргороді

вул. Я. Усика, 34, м. Миргород, 37600

(05355) 5-24-94

Поделиться в соц. сетях
0
Теги:
  • Гость: где в Миргороде можно вписать ребенка в загран паспорт?
  • Сеймур Ибрагимов: 7год детина ему закрдонній паспорт треба?