З акцентом на першочергових завданнях

01.03.2013 19:20

На засіданні виконкому, що відбулося 30 січня цього року, міський голова С.П. Соломаха представив присутнім новопризначеного начальника Миргородського міськрайонного управління Державної санітарно-епідемічної служби у Полтавській області Я.М. Степанька.
Розгляд питань порядку денного було розпочато із висвітлення організації стану харчування дітей у навчальних закладах міста. Зокрема, було відзначено, що продукти харчування закуповуються переважно у місцевих виробників. Схеми їх постачання та меню погоджені з Миргородською санепідемстанцією. На всі продукти є супроводжуюча документація, що засвідчує їх якість та безпеку для здоров’я дітей. Учні перших-четвертих класів снідають за рахунок бюджетних коштів, а обід і полуденок учні з групи продовженого дня отримують за батьківську плату. Даний режим дає можливість школярам харчуватися гарячими стравами 2 рази на день. Усі заклади забезпечені гарячою проточною во­дою, а також питною водою в кулерах.
За словами А.Б.Нікітченко, начальника відділу освіти, занепокоєння викликає обладнання, яке вже використовується більше двадцяти років і потребує заміни. На це потрібні значні кошти. Зараз розробляється міська програма реконструкції шкільних їдалень та переоснащення технологічного обладнання харчоблоків.
Членами виконавчого комітету та депутатами міської ради гостро порушувалося питання культури харчування як школярів, так і самих батьків, які дозволяють своїм дітям їсти шкідливі для здоров’я продукти, як-то чіпси, сухарики тощо.
Міський голова дав доручення усім директорам навчальних закладів та працівникам засобів масової інформації провести пропаганду здорового способу життя.
Досить обширний проект Програми економічного та соціального розвитку представила виконуюча обов’язки начальника відділу економічного прогнозування Оксана Гречуха, у якому окреслено основні завдання та визначальні фактори соціально-економічного зростання. Були розставлені акценти на модернізації існуючих виробничих потужностей, поліпшенні інвестиційного клімату, реалізації заходів у галузі оплати праці, розвитку соціальної сфери, ринку праці.
У чотирьох напрямах буде здійснюватися політика в житлово-комунальному господарстві. Значний об’єм робіт планується виконати в напрямку охорони навколишнього середовища.
Інформацію про підсумки виконання бюджету міста за минулий рік надав начальник фінансового управління С.М. Скляр. Він доповів, що бюджет міста за 2012 рік було виконано на 97,1%. Найбільші суми бюджет отримав від податків на доходи від фізичних осіб, плати за землю, місцеві податки і збори.
Основними платниками податку на доходи фізичних осіб до бюджету міста є «Миргородкурорт», «Армапром», «Миргородський завод мінеральних вод» та «Миргородський сиркомбінат».
Планові показники по доходах перевиконані по 10 джерелах. Було отримано 15 короткотермінових та 1 середньострокову позички для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати з нарахуваннями, оплати за спожиті енергоносії та інших захищених статей. Станом на перше січня нинішнього року заборгованості по позиках не має.
Звіт про підсумки виконання міського бюджету за 2012 рік буде подаватися на розгляд сесії міської ради.
Як доповіла начальник відділу інформаційного забезпечення Л.М. Артикульна, за минулий рік до міськвиконкому звернулося 2947 громадян. Із них письмових — 2637 звернень та 243 звернення на особистий прийом міського голови.
Найбільш актуальними питаннями, які порушують миргородці перед міською владою, є насамперед проблеми аграрної політики і земельних відносин, житлової політики, комунального господарства, соціального захисту, праці і заробітної плати.
Усі звернення опрацьовані, проаналізовані і по можливості вирішені. У ході розгляду цього питання С.П. Соломаха наголосив на важливості роботи зі зверненнями громадян, адже це — зворотний зв’язок із громадою міста; за рахунок цих звернень є ще глибше розуміння того, наскільки ефективно працюють відділи, управління міської влади та які проблеми виникають.
Того дня на виконкомі розглядалися й питання, не передбачені планом його підготовки.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: