З 1 травня на усіх підприємствах введуть обов’язкову зарядку

01.04.2013 21:04

Відповідний законопроект підтримали у Верховній Раді. Фізичні вправи повинні будуть робити працівники всіх підприємств, незалежно від форми власності. 

Обов’язкову зарядку


Орієнтовна тривалість зарядки – 15-20 хвилин, йдеться у законі. Відповідно з цим, робочий день розпочинатиметься раніше на цей самий час – ті, хто починав працю о 8:00, повинні будуть приходити на роботу о 7:45, і так далі.

Про забезпечення працівників формою для виконання фізичних вправ, а також обладнання душових кабінок у офісах та на підприємствах, наразі не йдеться.

За невиконання вправ працівниками штрафуватимуть власника підприємства. Поки що, за рішенням нардепів, штраф буде мінімальним – від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів (тобто, від 17 до 51 гривень), за пропущений день. У перспективі суму збільшать. Також у законі, який вступить у дію 1 травня, пропонують на зібрані таким чином гроші розвивати спортивну інфраструктуру самих підприємств. Так, зокрема, пропонується використовувати кошти на «закупівлю спортивних снарядів, тренажерів, масажних столів».

Підставою для звільнення від фізичних вправ може бути довідка від лікаря, або виписка з історії хвороби працівника. Проте, у такому випадку людині доведеться записуватися у відповідну спецгрупу, та виконувати спеціальні вправи, які дозволятиме її здоров’я.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: