Книга про миргородський футбол

01.03.2013 19:25

Гадаю, що футбольні вболівальники із цікавістю й задоволенням ознайомляться з приємно-несподіваним новим виданням — книжкою Олексія Полив’яного «Блиск і поневіряння (миргородський футбол)», що побачила світ у київському пошуково-видавничому агентстві «Книга Пам’яті України» у 2012 р. з передмовою олімпійського чемпіона Мюнхена Анатолія Паливоди. Жанр видрукуваного визначено як художньо-документальна хроніка.
Це перша розвідка такого типу на Миргородщині. Та либонь, і вся Полтавщина може позаздрити з’яві настільки поважного й потрібного видання. У Полтаві на щось подібне може претендувати хіба-що видрукуваний у 2007 році збірник «Спортивний літопис Полтавщини: сторінки історії, славетні імена».
Книжка про миргородський футбол вражає обсягом матеріалу (560 сторінок), зібраного з великою любов’ю і документально вивіреного. Розвідка структурована по розділах, що відображають організаційні й змагальні особливості періодів чи етапів розвитку й поширення цієї популярної гри в місті й районі, а глосарій, педантично складений Миколою Калініним, уміщує імена практично всіх миргородських аматорів шкіряного м’яча за більш ніж шістдесятирічну відстежену в книзі історію миргородського футболу. Поряд зі скрупульозними, детальними розповідями про футбольні баталії минулого постійно пульсує жива авторська думка чи спогад. Оця ностальгійно-щемлива нотка, що пронизує всю книжку, як на мене, додала особливої людяності й своєрідного шарму виданню.
Автор розпочинає хронологічний виклад подій із повоєнного 1946 року. Він згадує давно забуті футбольні команди, фіксує для майбутніх поколінь, повертає із небуття сотні імен миргородських футболістів, паралельно інформуючи про предметний вклад у розвиток і популяризацію цієї улюбленої і масової гри з числа її палких прихильників-меценатів. Причому нинішні миргородці несподівано для себе можуть відкрити тут імена своїх предків. Це добра пам’ять нащадкам!
У автора Олексія Полив’яного при написанні книжки було багато відданих добровільних помічників, завдяки яким видання набуло ще більшої повноти й інформаційної насиченості. Це, насамперед, Микола Калінін, Олексій Модло, Володимир Олексенко, а також Сергій і Наталія Ксьонзи, Сергій Дубина, Сергій Мартиненко, Юрій Маклак, Петро Стукало, Надія Карбан, Володимир Гришко, Микола Крамаренко, Геннадій Терещенко, поділившись спогадами, матеріалами і світлинами.
Хочеться завважити й те, що книжка Олексія Полив’яного справляє позитивне враження загальною культурою видання: і професійно зробленим макетом, і продуманим оформленням, і «образною», промовистою обкладинкою, і добірною, я б сказала, вишуканою українською мовою (хай буде патріотичним зразком для багатьох нинішніх спортсменів всеукраїнського рівня, які, відстоюючи честь України на спортивних аренах, у той же час послуговуються мовою сусідньої держави).
Миргородський краєзнавчий музей із удячністю збереже в своїх фондах книжку «Блиск і поневіряння (миргородський футбол)».

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: