Миргородці за чисте, зелене місто! А ти?

12.03.2013 13:34

Порядок у рідному місті починається з кожного. Не кинутий напризволяще пакет, донесені до смітника папірці й обгортки, сотрування сміття у відповідні контейнери, своєчасне їх вивезення — все це є запорукою чистоти. Але чомусь у нашому (відносно постійно зразковому місті, місті-курорті державного значення) все-таки проблема чистоти вулиць існує. Про контейнери та про те, що заважає бути цивілізованими розмірковують пересічні громадяни
На Вашу думку, роздільний збір побутових відходів, який уже кілька років поспіль запроваджено у нашому місті, виправданий?
Костянтин Борисович, лікар: Звичайно! Не тільки виправданий, а й украй необхідний! Приміром, пластикові пляшки не розкладаються в природі 250 років, скло — 1000 років. Але якщо ми ці залишкові відходи правильно зберемо і відправимо на переробку — від цього буде користь тільки усім: і природі, і людям.
— Ти ще школярка. А чи знаєш про те, які відходи у кон­тейнери викидати можна, а які ні?
Катя, учениця 8 класу: Так, я знаю від батьків і вчителів, що у контейнери сортуючи можна викидати все, але не можна викидати цегли та інших будівельних від­хо­дів;велико­габаритних предметів теж викидати не можна — все це може попсу­вати контейнер і спецавтотранспорт, який дуже дорого коштує.
— Як ви ставитеся до того, що іноді жителі з інших мікрорайонів викидають сміття до контейнерів біля багатоповерхових будинків?
Софія Вікторівна, пенсіонерка: Нехай викидають, а куди ж їм його дівати?
— А Вам подобається, що іноді жителі з інших мікрорайонів викидають сміття до контейнерів біля чужих будинків?
Микола Ярославович, адміністратор: Що там з мікрорайонів! Легковики підвозять сміття навіть із найближчих сіл. Сам бачив. Я обурений. По-перше, чого я повинен платити за вивіз сміття «за когось», по-друге, треба таких людей штрафувати, щоб не хитрували.
— До багатоповерхівок везуть сміття звідусіль. Як оцінюєте ситуацію?
Галина Митрофанівна, продавець: Як відомо, миргородці з усієї багатоповерхової забудови сплачують за вивіз сміття. Очевидно, нам додають свого сміття ті, хто живе у приватній садибі і не проти іншим задурити голову. Пропоную: якщо хтось не хоче контейнером зіпсувати собі «пейзаж» у дворі, то нехай платить екологічний податок, ми всі однакові і всі рівні.
— Що Вас хвилює, як працівника, чия робота найбільше пов’язана із наведенням чистоти і порядку у нашому місті?
Микола Омельянович, прибиральник території: Спасибі всім, хто поважає мій труд; а тим, хто його не навчивсь поважати, я кажу: «Люди, будьте людьми».
Із ранку до ночі нашим містом снують туди-сюди машини з комунальної служби — вивозять сміття; то там, то тут працюють люди в яскравих жилетах із тих-таки комунальних служб; біжать із папками для протоколів працівники екологічної служби; але якби вони усі разом не старалися — їм самим із тотальним безкультур’ям окремих людей не упоратися. Чистота міста залежить від кожного з нас із вами; адже кожен може не смітити, якщо захоче; якщо бути охайним його виховують у сім’ї, в дитсадку, у школі; і якщо це стає його пожиттєвою внутрішньою потребою. Ми за чисте, зелене місто! А ти?

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: