Миргород — Курорт державного значення

04.03.2013 21:24

33«Не так давно Миргород здобув статус міста-курорту державного значення. Для того, щоб був прийнятий закон про надання цього статусу, ми витратили 5 років на ходіння по різних чиновницьких кабінетах. До нас такий статус одержали 5 чи 6 міст України. Звичайно, це честь і звучить гарно, але ми плекаємо більші надії.
Сподіваємося, що новий статус дасть Миргороду більші можливості. Але для цього необхідно затвердити відповідну Програму розвитку міста. І тоді нам, можливо, виділять якісь кошти з державного бюджету. Щоб цю Програму затвердити, треба знову рушати в похід кабінетами, починаючи від Полтавської ОДА. А ще – Миргород повинен відповідати вимогам до міста з таким статусом. Тобто, наприклад, у місті не повинно бути жодної вигрібної ями, мусять бути організовані санітарні зони, встановлені відповідні знаки… І все це – не на папері, а всерйоз. Чітко й точно виконати й постійно підтримувати відповідність тим вимогам. Це не просто, а якраз дуже складно. Тільки уявіть, як можна організувати саме обладнання внутрішніх туалетів у кожному приватному будинку…
Про складність цього завдання свідчить простий факт: із тих 5-6 міст, що раніше за нас одержали статус міста-курорту, жодне ще не захистило такої Програми розвитку. Але ми не втрачаємо надії й маємо твердий намір рухатись у цьому напрямку. Іншого виходу не буде. Мусимо розвивати своє місто, щоб у ньому було комфортно й цікаво і миргородцям, і гостям.
Сподіваємось на підтримку в цьому питанні нашого депутата в новій Верховній Раді Олега Івановича Кулініча. Він багато допомагав Миргороду, за що ми дуже вдячні. Дарував меблі дитсадкові, школам. Купував обладнання для лікарні. Оплатив відвідування басейну в санаторії ім. Гоголя для дітей спецшколи-інтернату. Допоміг із будівництвом дитячого майданчика в центрі міста. Олег Іванович – великий доброчинець, ми раді, що така людина представляє наші інтереси в парламенті. Й дуже надіємось, що він, як і обіцяв, допоможе ще й із реконструкцією стадіону. А ще колись підкаже, в які двері зайти, чи допоможе ті двері відчинити, коли будемо шукати шляхів затвердження Програми розвитку міста-курорту державного значення Миргорода…».
У Миргороді є багато цікавого. Щоб розповісти про все, треба, мабуть, писати товсту книгу. Там би розповісти й про кожен із санаторіїв, і про інші підприємства міста. І про визначних миргородців минулого. Й про досягнення нинішніх творчих містян – великих і малих. І про співпрацю міської ради з містами-побратимами в Естонії, Білорусі, Польщі. І про, про, про… Але поки та книга не написана, спрямовуємо наших читачів до постійно діючого й постійно оновлюваного офіційного сайту міської ради myrgorod.pl.ua. До речі, існування сайту такого рівня – теж показник роботи й міської ради, й міського голови, й усього міста. Таки унікального міста.
«Приїжджайте до нас! – запрошує міський голова Миргорода Сергій Соломаха. – Тут і відпочинете, й підлікуєтесь, і розважитесь, і в історичне минуле зануритесь, і красою намилуєтесь. Усі чекають на вас – санаторії, мінеральна вода, історичні місця, гостинні миргородці й навіть славнозвісна завдяки Гоголю миргородська калюжа…»

Поделиться в соц. сетях
0