Влада разом з громадою захищатиме котельні та не впускатиме до них працівників газотранспортної компанії

18.05.2013 12:20
Где горячая вода?

Где горячая вода?

Питання відключення гарячої води стало темою екстреної наради, яку провів перший заступник міського голови Сергій Павленко. Миргородці і гості з дня на день можуть залишитися без гарячого водопостачання.

Причина цього – припинення подачі газу на котельні міста НАК «Нафтогаз України». Підприємство ОКВПТГ „Миргородтеплоенерго» не має укладеного договору на постачання природного газу для виробництва теплової енергії для населення. Згідно з Постановою КМУ № 705 «Про визначення гарантованих постачальників природного газу», гарантованим постачальником природного газу для підприємств, що здійснюють виробництво теплової енергії, є Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”. Починаючи з кінця квітня газотранспортна компанія надсилає повідомлення про припинення газопостачання підприємству «Миргородтеплоенерго». Тому за словами головного інженера ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» Анатолія Новіцького на підприємстві наразі склалася критична ситуація:

«Через неконструктивну позицію НАК «Нафтогаз України» виникла загроза зриву постачання гарячої води в межах всієї України, що створює соціальну напругу та викликає масове обурення населення.»

Згідно, Постанови КМУ №705  «Про визначення гарантованих постачальників природного газу» гарантованим постачальником природного газу для промислових споживачів, річний обсяг споживання природного газу яких перевищує 3 млн. куб. метрів, та підприємств, що здійснюють виробництво теплової енергії, є Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”. Але до цього часу договори залишаються неукладеними. Ще в грудні 2012 р. нами були направлені до газопостачальної організації НАК «Нафтогаз України» проекти договорів купівлі – продажу природного газу, які були повернуті не підписаними без пояснень причини, а як такі що є неприйнятними для компанії.  Більш того, НАК «Нафтогаз України» надала нам свої проекти договорів, які є кабальними та безпідставно збільшують витрати теплопостачального підприємства та йдуть у супереч чинного законодавства. Питання врегулювання договірних відносин зараз розглядається Господарським судом міста Києва. Перше засідання суду відбулося 23.04.13 р., яке було перенесено на 07.05.13 р.. Друге засідання не відбулося по причині того, що суддя знаходиться у відпустці.

         З початку 2013 р. станом на 15.05.13 р. спожито 6469,9 тис. куб. метрів газу вартість якого складає 11406,4 тис. грн.. Фактично сплачено підприємством за газ використаний у 2013 р. 4110,3 тис.. Рівень розрахунків за природний газ спожитий у 2013 році становить 36,0 %, заборгованість складає 7296,1 тис. грн.. Це заборгованість за газ що споживається для виробництва теплової енергії для населення. До того часу поки не буде укладений договір купівлі — продажу природного газу для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням з газопостачальною організацією НАК «Нафтогаз України», ніяких проплат за спожитий газ підприємство провести не може.

Після закінчення опалювального сезону газотранспортуюча організація ПАТ «Полтавагаз» неодноразово попереджала нас про припинення газопостачання та пропонувала самостійно відключитися від газових мереж газопостачання. Крім того, працівники газотранспортної організації питались самовільно виконати роботи по відключенню газопостачання, але були недопущені на котельні нашого підприємства.

Останнє попередження ми отримали 15 травня 2013 р. від ПАТ «Полтавагаз» про те, що нам необхідно до 17 травня 2013 р. підготувати котельні до чергового припинення їх газопостачання та забезпечити безперешкодний доступ працівників газотранспортної організації для виконання робіт з встановлення заглушок після вимикальних пристроїв на ввідних газопроводах котелень з подальшим їх пломбуванням. У випадку недопущення працівників газотранспортної організації для виконання вищезазначених робіт, газопостачання котельних буде припинене шляхом механічного від’єднання газопроводів – вводів від розподільних мереж». До того ж, за словами Анатолія Новіцького, розрахунки за спожитий газ становлять понад 90 %. Підприємство має різницю в тарифах для населення за січень – березень 2013 р. в сумі 1650,0 тис. грн. та невикористану різницю в тарифах за минулі роки в сумі 14217,5 тис. грн. якою скористається в разі вирішення на державному рівні питання проведення взаєморозрахунків за газ за рахунок різниці в тарифах для населення на послуги теплопостачання.

Шляхом переговорів з відповідними організаціями міській владі поки-що вдавалося відтермінувати відключення централізованого гарячого водопостачання води, але наразі ситуація загострилася. Та залишити миргородців без гарячої води – неприпустимо для курортного міста, висловив позицію міської влади перший заступник міського голови Сергій Павленко. Влада і надалі буде відстоювати споживацьке право мешканців на гаряче водопостачання і разом з громадою захищати котельні та не впускати до них працівників газотранспортної компанії, аби ті механічно перекрили труби.

Повідомляє прес-служба Миргородської міської ради

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: