Миргород та Полтавська область перейдуть на біо-паливо

04.06.2013 15:58
Миргород та Полтавська область перейдуть на біо-паливо.

Миргород та Полтавська область перейдуть на біо-паливо.

Учора в Полтаві на діловій зустрічі представників облдержадміністрації з чеськими інвесторами в сфері енергетики, що представляють компанії ENESA та BFS Energo, обговорили питання про заміну природного газу. Вони мають багаторічний досвід в Європі щодо реалізації подібних проектів, а саме альтернативних джерел енергії. При вирішенні питання створення ліній БІО-ТЕЦ в Полтавській обл. альтернативних видів палива та підтримки запланованих проектів з боку обласної адміністрації, представники компанії пропонують залучити технології отримання енергії з біомаси.
Джерелом енергії біомаси можуть служити ліси, сільськогосподарські відходи: солома, залишки життєдіяльності тварин, птахів тощо. У нашій області одним із джерел біомаси є солома, яку можна використовувати для отримання енергії. Спираючись на досвід чеських компаній, перехід на такі види отримання енергії економічно вигідно. Тому запровадження лінійки БІО-ТЕЦ в області дасть можливість замінити природній газ місцевими видами палива. Наприклад, в Миргороді великі запаси соломи дають можливість повністю відмовитися від дорогого палива.
Чеська сторона запевняє. Що перехід на біо-паливо допоможе отримати не тільки економічну, політичну, але й енергетичну незалежність в цілому. Це буде сприяти створенню нових робочих місць, утилізації відходів сільського господарства, отриманню додаткового прибутку місцевими підприємствами, а також теплозабезпечуючим комунальним підприємствам та бюджетним організаціям, які використовують альтернативне паливо. Крім цього, це буде сприяти зменшенню техногенної навантаженості на навколишнє середовище та покращення рівня життя населення.
Передумовою залучення інвесторів служив проект Американського агенства з міжнародного розвитку USAID «Місцеві альтернативні енергетичні рішення в місті Миргороді», який офіційно стартував 24 травня 2013 року. Нагадаємо, що концепція проекту базується на скороченні споживання природного газу, вирішенні екологічних проблем області і створення умов для залучення інвесторів на умовах державно-приватного партнерства.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: