Чисте місто Миргород

14.06.2013 21:00

Миргород
Із 2006 року в Миргороді запроваджено систему роздільного збирання сміття. До цього, як каже міський голова, змусило саме життя. Адже проблеми з вивезенням та утилізацією відходів сьогодні актуальні для всього світу.
«Миргород став пілотним містом у спільному українсько-німецькому проекті. Німецька фірма «Шефер» запропонувала свої контейнери для роздільного збирання сміття під досить вигідний кредит. Тоді нам допомогли Міністерство ЖКГ, державний та обласний бюджети – виділили кошти для закупівлі техніки.
Для збирання сміття з тих контейнерів потрібні спеціальні автомобілі. Ми й сьогодні продовжуємо поетапно купувати їхнє обладнання для повного забезпечення всього міста. Придбали величезний автомобіль для вивезення сміття, який здатен зібрати відходи з усіх багатоповерхових будинків міста за один виїзд.
Зараз усі бюджетні установи й багатоповерхівки Миргорода обладнані такими контейнерами: для різного сміття, для скла, для паперу й для пластикових пляшок. Для того щоб заохотити до встановлення цих сміттєзбірників власників приватних будинків, ми провели широку інформаційну кампанію в місті. Тепер багато одноповерхових вулиць Миргорода (40 % приватного сектора) також приєдналися до нашої програми. І ніхто з тих, хто приєднався, не шкодує.
Звичайно, поки що ця система працює не ідеально, але 2011 року німецькі партнери оглянули наші набутки й ствердили: діє не гірше, ніж у них у Німеччині.
Що дала нам ця програма? По-перше, місто стало значно чистішим. Згодьтеся, тільки задля цієї мети варто було розпочинати.
По-друге, 30 % сміття не викидається на сміттєзвалище, де просто гнило б і отруювало навколишнє середовище, а обробляється відповідним чином (пресується, пакується) та продається для вторинної переробки. А це прибуток, хоч і незначний поки що.
У інших країнах є таке правило: хто згодився роздільно викидати сміття – менше платить за його вивезення. Ми теж ідемо до цього, це, так би мовити, і мрія, і спосіб заохочення мешканців міста повернутися обличчям до рідної природи.
Я бачу, що наша система хоч і працює, але не на повну потужність. Ті 70 % сміття теж можна було б використовувати. У світі сміттярі – поважні бізнесмени, заробляють великі гроші на вторсировині. За міжнародними нормами можна переробляти 90 % усього сміття. Але для цього необхідні сміттєпереробні заводи. Миргороду такого не «потягнути» – мало сировини. Заводи треба будувати, 2-3 на всю область. Чув, що такі плани є. Ми – за!».

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: