Найбільші турботи міського голови Миргорода

12.03.2013 13:39

Турбот, звісно, багато. Усе життя міста – на відповідальності міської ради. Зараз сутужні часи, коли треба економити й ще раз економити. Тож на 2013 рік місто запланувало якнайбільше уваги приділити енергозбереженню. Це стосується в першу чергу дитячих закладів – дитсадків, шкіл. Тобто енергозберігаючі вікна, двері, утеплення стін, реконструкція котелень і т.д. На це виділяються кошти міського бюджету, навіть братиметься кредит.

Суттєвою проблемою для Миргорода останнім часом стало будівництво житла. За 2012 рік було здано в експлуатацію тільки одну багатоповерхівку на 20 квартир і зведено близько 50 приватних будинків. А ще зовсім недавно тут будувалося до 100 квартир на рік. У місті є потреба в житлі, є будівельні фірми, ділянки під будівництво виділяються, але коштів ні в будівельників, ні в підрядників (майбутніх власників житла) немає.

Які ще проблеми непокоять міську владу?

«Перше й найбільше, чим займається будь-яка міська рада, – це житлово-комунальне господарство. Я б сказав, що це 70 % моєї роботи. Минулого року ми витратили на ЖКГ більше 8 мільйонів гривень із бюджету міста. Найбільша наша проблема – водопостачання та водовідведення, як, на жаль, і в абсолютній більшості міст України сьогодні.
У Миргороді ситуація із застарілим обладнанням ускладнюється ще й місцевими умовами: велика частина міста розташована на плавунах, а це додатковий фактор ризику, додаткова небезпека аварій із трубами, колекторами. Нам життєво необхідна реконструкція системи, вартість таких робіт складе близько 40 мільйонів гривень. Для бюджету міста це дуже велика сума, одноразово виділити її неможливо, тому працюємо в найбільш «гарячих» точках. 2012 року почали реконструкцію очисних споруд, адже хочемо зберегти чистою річку Хорол.
Великою проблемою для нас є також міський стадіон. Для немаленького Миргорода це важливий об’єкт, він у нас є, на 5 тисяч глядачів, і потребує значного ремонту. Уже розроблена проектно-кошторисна документація, яка передбачає 22 мільйони гривень на цю реконструкцію. Роботи будемо вести поетапно.
Звичайно, як знову-таки для всієї України, для нас важливі хороші дороги, а цього досягти з нашою базою та за наших погодних умов нелегко. От і цього року складна, непостійна зима наробила багато клопоту. Навесні доведеться добре попрацювати ремонтним бригадам.
Взагалі, в Миргороді не найгірші дороги. Ми постійно стежимо за їхнім станом. Соромно місту-курорту приймати гостей із дірками в асфальті. Останнім часом дотримуємось такої тенденції: краще зробити якісний капітальний ремонт, ніж заліплювати ямки. Це просто рентабельніше. 2012 року на капремонт витратили більше 2 мільйонів гривень. Відстежуємо маршрути міського транспорту – щоб там у першу чергу були добрі дороги, адже для нас найважливіша безпека людей. У тих місцях, де пошкодження не дуже великі, не цураємось і ямкового ремонту, його минулого року зробили навіть там, куди ніколи раніше не доходили руки, витратили на це до мільйона гривень.
В останні роки більше уваги звертаємо на тротуари, відновлюємо пошкоджені та робимо нові в кожному із семи наших мікрорайонів.
Освітлення вулиць? Оце для Миргорода не проблема. Місто забезпечене нічним світлом на 90 %».

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: