Наша молодь прагне стати лідерами

02.07.2013 20:00

Молодь полтавщини2-5 липня 2013 року, вже втретє поспіль, Полтавський інститут економіки і права ВНЗ ВМУРоЛ «Україна» спільно з волонтерами Корпусу Миру США, проводить Полтавську конференцію молодіжного лідерства.

Мета цієї конференції – створити умови для самореалізації підлітків, їх громадянської освіти, дати змогу молоді Полтавської області, набути нові навички для здійснення соціальних проектів задля позитивних змін в суспільстві.

До теми: Бути вдома не пізніше десяти

Серед пріоритетних цілей даного заходу можна виділити такі, як:

1. Атмосфера: створення емоційно переконливої та арт-активної атмосфери, середовище, в якому кожен учасник має можливість почувати себе комфортно і вільно висловлювати власну позицію.

2. Погляд у майбутнє: продемонструвати школярам перспективи подальшого самостійного життя в Полтаві, Полтавській області та Україні в цілому

3. Інструменти: надати можливість старшокласникам засвоїти інструменті та методи самостійної соціальної діяльності в якості активного члена суспільства, організатора суспільних рухів та окремих подій.

Учасники опанують уміння з наступних тем: лідерство, волонтерство, демократизм, планування та управління проектами

«Вже традиційно, влітку, в інституті збираються старшокласники з різних загальноосвітніх шкіл Полтавської області, щоб навчитися втілювати власні мрії про краще майбутнє своєї громади у життя. Сьогодні ще складно визначити, якими важливими знаннями та навичками повинен володіти старшокласник, щоб мати можливість орієнтуватися у світі політичних, економічних, соціальних та культурно-дозвіллєвих подій, чи розуміють сучасні випускники загальноосвітніх шкіл свою відповідальність перед суспільством та прийдешніми поколіннями, чи здатні вони захищати права людини, чи зможуть підтримувати активну життєву позицію у різних ситуаціях. Тому сьогодні одним із найвагоміших завдань є формування у школярів активної громадянської позиції через залучення їх до реалізації різних соціальних проектів. Власне цьому і присвячена Полтавська Конференція молодіжного лідерства….» – вважає директор Полтавського інституту економіки і права Надія Семенівна Мякушко.

На думку спів-директора Конференції – старшого викладача кафедри соціальної роботи, Ольги Білоус, – «… на даний момент можна виділити дві моделі формування активної громадянської позиції старшокласників, такі як проектна діяльність та волонтерство. Дана Конференція містить обидві моделі. При чому, школярі засвоюють дуже важливі знання із лідерства, командоутворення та соціального проектування у доступній, ігровій формі. Так, протягом чотирьох днів, учасники матимуть змогу слухати майстер-класи лідерів громадських організацій Полтави та волонтерів Корпусу Миру щодо написання соціальних проектів, а також прийматимуть участь у волонтерських акціях в соціальних агенціях міста, як, наприклад: реабілітаційний центр «Соняшник», благодійна організація «Світло Надії», реабілітаційний центр для кризових сімей «Родинний дім» та територіальний центр соціального обслуговування….»

До теми: Якщо молодь буде занята, у неї не буде потягу до наркотиків та алкоголю

«Конференція передбачає проведення семінарів з набуття нових умінь, тренінги на розвиток уміння працювати в команді, запрошення спікерів від громадських організацій, представників влади тощо.

Ввечері учасники матимуть змогу обмінятися культурним досвідом, наприклад, розширити свої знання про українське народне мистецтво і танок, спорт, оглянути місто, взяти участь у іграх, а також матимуть унікальну можливість практикувати англійську мову.» – в один голос заявили спів директори Конференції, волонтери Корпусу Миру США – Лоурен Хосп Та Марія Корріхер.

До теми: Деградація Миргородських підлітків

«Важливо, що ця Конференція дає мені змогу розповісти старшокласникам про мій власний досвід соціальної діяльності, – говорить тренер Конференції, голова студентського самоврядування Полтавського інституту економіки і права, Дарина Процан, – Крім того, як студентка 4 курсу спеціальності «Переклад», я маю унікальну можливість набувати професійних навичок спілкування з носіями англійської мови – американськими волонтерами.»

В цьому році в Конференції приймуть участь старшокласники з таких куточків Полтавщини як: міста Полтава, Кременчук, Комсомольськ, Миргород і Лубни, смт. Чутово, Карлівка, Шишаки, Нові Санжари тощо. Важливо зазначити, що переважну кількість учасників складають старшокласники з маленьких сіл те селищ Полтавської області. Дана Конференція вже стала традиційною і втретє проводиться за підтримки Корпусу Миру США Полтавським інститутом економіки і права ВНЗ ВМУРоЛ «Україна». Полтавський інститут економіки і права єдиний в регіоні навчальний заклад, що з 2000 року здійснює підготовку фахівців за напрямком підготовки – “Соціальна робота” за освітньо-кваліфікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст».

До теми: Проблема Миргородських підлітків

Корпус Миру – це американська волонтерська організація, яка працює в Україні 20 років. Провідною метою діяльності волонтерів Корпусу Миру в Україні є допомога громадам України шляхом надання компетентних спеціалістів для задоволення існуючих потреб у технічній кваліфікації, соціального просвітництва та навчання.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: