На вищій точці Полтавщини

11.03.2013 19:55

img67e94a2d5f4c57e610af993bbbd09c71Вища точка Полтавської області сягає висоти 202 метри над рівнем моря і знаходиться поблизу селища Опішне Зіньківського району. А Миргородщина поблизу Комишні піднімається до 178 метрів. Ці та багато інших цікавих географічних фактів дослідили, учні 7-х класів Миргородської школи № 1 під час однієї з зустрічей на тижні географії, який провела учасниця сходження на вищу точку України, вчитель географії цієї школи Логащук Тетяна Іванівна.
Рік тому, в числі 20 педагогів на чолі з директором школи , депутатом міської ради Фененко Валентиною Василівною, Тетяна Іванівна підняла на горі Говерла (2062 м) не тільки прапор Миргорода, а й прапор рідної Миргородської школи № 1. Саме тоді й виникла на перший погляд фантастична й авантюрна ідея пронести ці обидва прапори через вищі точки Миргородщини, Полтавщини, України, Європи й світу. Не пройшло і року, і тут, під час тижня географії семикласники пересвідчилися, що й найфантастичніші ідеї можуть стати реальністю, якщо до них дуже прагнути. На фотографіях, які тепер у числі багатьох інших експонуються в школі, учні побачили ці самі прапори в найвищих горах світу — Гімалаях, на фоні висотного полюсу світу Евересту (8848 м) . А вже наступного дня присутні на зустрічі семикласники Альона Горшньова, Ростислав Кожушко, Катя Базилевська та Саша Пудак зробили й свій перший крок до вершин. У числі гуртківців станції юних туристів, що прямували на обласні змагання в селище Котельву, вони змогли здійснити подорож і до вищої точки Полтавської області поблизу селища Опішне.
Не Еверест, звичайно, але , враховуючи погоду й пору року, довелося і тут прикласти чимало зусиль у боротьбі з гряззю та сніжно-льодовим покривом на шляху, адже «гірка» знаходиться серед поля. Та все скінчилося благополучно. Прапори міста Миргорода та школи № 1 ( так-так, ті ж самі, що побували й на Говерлі й у Гімалаях) замайоріли в руках семикласників на їх першій вершині, вершині Полтавщини.
Черга знову за педагогами. Аякже, з легкої руки директора першої школи Фененко В.В. честь «колиски миргородського туризму» потрібно підтримувати. Саме тому, ось тільки трішки потепліє й знову директор поведе за собою працівників освіти, і знову серед них буде вчитель географії Логащук Т.І. Буде що показати школярам наступного разу. Ймовірно, це буде вища точка Криму, і не тільки. Тож невдовзі прапори міста Миргорода та школи № 1 знову здійматимуться над вершинами. Миргородська школа № 1 прямує до нових вершин.
Директор станції Миргородської СЮТур
В.Л. Ніколаєнко

Поделиться в соц. сетях
0