На нас чекає пізня весна та аномально спекотне літо

28.03.2013 19:26

Принаймні такі погодні умови напрогнозували українцям синоптики.

Останнім часом погода підкидає нам усе нові сюрпризи, які трапляються в різних частинах нашої планети. У зв’язку з цим, учені говорять про глобальну зміну клімату, а офіційні кліматологічні служби все частіше помиляються в своїх прогнозах. Але людям хочеться знайти джерело інформації, яке змогло б пояснити, що відбувається насправді, і яке дало б прогноз погоди не лише на декілька найближчих днів, але й на місяць і навіть рік. Тоді, у надії дізнатися про секрети погоди, вони звертаються до народних синоптиків.
Фахівці-синоптики Гідрометцентру спрогнозували, що нам не варто очікувати на ранню весну, а ось літо має бути аномально спекотним. Вони зазначають, що 2013 рік, узагалі, увійде в десятку найтепліших у історії метеоспостережень.

По темі — У березні в Миргороді пройшов брудний дощ

Відомий кліматолог Світлана Краковська зазначає, що в липні посуху варто чекати на півдні та сході України, а західні та північні області заливатимуть дощі. Температура, особливо в липні, підніметься до +40-41 градусів. До речі, пані Краковська запевняє, що це, взагалі, стане тенденцією: якщо раніше така температура вважалася аномальною, то за наступні 30 років вона ввійде до норми. Що ж стосується осені та зими, то, за словами кліматолога, вони будуть пізніми і теплими. На нас чекає тривале бабине літо й аномального холоду не спостерігатиметься. А ось сильні снігопади, такі як у грудні 2012, можливі.

Що прогнозують синоптики

За прогнозами вітчизняних народних синоптиків, холодна і зимова погода буде засмучувати мешканців України до початку квітня, а влітку в нашій країні буде панувати аномальна спека до +40 градусів. Погодний зсув, який не відповідає календарним діапазонам, також спостерігатиметься в цьому році: зима триватиме до середини весни, а теплий літній сезон — до середини вересня. Перші ознаки весни з’являться нескоро і різко зміняться дуже спекотним літом, що, у свою чергу, викличе недуги в метеозалежних людей через порушення температурного балансу. Уже в травні прогнозується, що температура підніметься вище 20 градусів і буде різко підвищуватися. Найспекотнішим місяцем року стане липень. У серпні температура знизиться на кілька градусів, а також пройдуть короткочасні дощі.

Бабине літо триватиме до середини вересня, а холодні осінні опади з’являться не раніше другої половини жовтня.

Однак, зима-2014 збережеться в календарних рамках, а її перші ознаки українці відчують на початку грудня.

Народні синоптики передбачають небувалий урожай баклажанів, помідорів і солодкого перцю. Грибників порадує велика кількість грибів, а урожай зернових буде рекордно низьким.

За підрахунками народного синоптика Валерія Некрасова, квітень буде дощовим і холодним.

На цьому, власне, весна і закінчиться, оскільки травень, уже з 9 числа, буде по-літньому спекотним — до +20 °C із суховіями. Тому, за словами Валерія, аграріям потрібно встигнути «схопити» вологу до спеки, щоб залишитися з урожаєм. Тішить те, що весняних заморозків не буде й сходи не постраждають. Адже літо обіцяє бути нещадно спекотним: у липні сонце розжарить повітря до +40 °C, у серпні буде прохолодніше всього на 3 градуси. Літо захопить вересень, а осінь, як і цього року, почнеться в жовтні. А ось листопад, на відміну від попереднього, буде холодним (від -5 до -10 °C) із заморозками наприкінці місяця. Грудень 2013 року, за словами Некрасова, очікується набагато прохолоднішим від попереднього — від +1 до -10 °C. За висновками синоптика, такий зсув сезонів припиниться в наступному 2014 році: літо, осінь, зима і весна наставатимуть вчасно.

А ось волинський народний синоптик, письменник і журналіст Володимир Лис, який успішно почав прогнозувати погоду ще з 1988 року, більше цього не робитиме. Каже, що йому набридло, коли похибки в його передбаченнях викликають обурення в людей.

Що кажуть астрологи

Астролог Влад Росс також вважає, що весну цього року доведеться чекати довго, вона буде холодною, приблизно 0-5 градусів.
— По-справжньому відчути прихід весни можна буде тільки в другій половині травня. На жаль, не можу порадувати українців повідомленням про ранній прихід весни. Принаймні, розташування планет цього не обіцяє. Навесні буде багато дощів, дуже хмарно і похмуро, — розповів астролог.
Крім того, Влад Росс підкреслив, що зірки не обіцяють цього року повеней у Карпатах, які зазвичай там бувають навесні. Однак, на його думку, варто очікувати частих штормів у Криму.

Джерело

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: