Проблема підліткового алкоголізму в Миргороді

10.04.2013 17:42
Підлітковий алкоголізм в Миргороді

Підлітковий алкоголізм

         На жаль, останнім часом Україна не втрачає свої лідерські позиції в світових рейтингах підліткового алкоголізму. Опитування виявило, що 40% школярів 5-11 класів уживають алкогольні напої принаймні раз на місяць. Сучасна молодь навіть не уявляє гарного проводження часу чи святкування без алкоголю. Аби пересвідчитись у цьому не потрібно далеко ходити. Варто лише вийти ввечері на вулиці нашого міста-курорту й сумна картина відразу сама постане перед нами: гуляють відпочиваючі, а повз них проходять групи ще зовсім юних хлопчиків та дівчат із пляшкою в руках, які найчастіше прямують, наприклад, до березового гаю, де їм ніхто не заважатиме втрачати здоров’я. Хто ж винний у тому, що коїться з підлітками?

         Перш за все – державне управління, тому що закони, створені для запобігання алкоголізму, не діють через нехтування своїми обов’язками виконавчих органів. У нашому місті можна нарахувати чималу кількість «точок», у яких малолітні та неповнолітні особи можуть спокійно придбати спиртні напої. Звісно, власників пунктів продажу така ситуація цілком влаштовує, адже з дітей вони мають немалий прибуток. Теоретично, за продаж алкоголю неповнолітньому, підприємець має сплатити штраф у розмірі 6800 грн., після чого його позбавлять ліцензії. Практично ж, все відбувається зовсім не так. Особисто я неодноразово була свідком того, як підліткам у магазинах та кіосках продають алкогольні напої, абсолютно не дивлячись на їхній вік. Навіть у культурних, здавалося б, закладах: кафе, ресторанах у неповнолітніх відвідувачів не вимагають пред’явлення відповідних документів.

      Інша проблема – невідповідальні батьки. Дитина, яка з раннього віку бачить матір чи батька у нетверезому стані, стає свідком  регулярних гулянь з участю високоградусних напоїв, автоматично має мізерні шанси на те, аби сформуватися свідомою, незалежною від пляшки особистістю. Що можна говорити про владу, якщо навіть батькам байдуже на власну дитину. За даними статистики 65% дітей віком від 8 до 12 років вперше одержали чарку з спиртним із рук батьків, у віці 12-14 років-40% і в 15-16 років – 32%. У наш час нікого не здивує вагітна жінка з пивом та цигаркою. Страшно навіть подумати що в такі моменти відбувається з іще ненародженою, але вже залежною від алкоголю дитиною. Згодом такі діти підростають, йдуть до школи, «весело» святкують перший та останній дзвоник і вірус залежності поширюється й на їхніх однолітків з благополучних сімей. Таким чином ми отримуємо «хворе» покоління і здогадуємося, що наступне буде не кращим. Коло замикається і очевидно, що ситуація не покращиться, якщо українське суспільство й надалі буде рухатися в такому напрямку.

До теми: В Кременчуге мальчик выпил коньяк и травмировался

     Але радує те, що у Миргороді все ж є молодь, яка розуміє на скільки серйозною є проблема. Серед них волонтери Миргородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, учасники молодіжного руху «Лад і добробут рідному місту», учасники спортивних організацій та просто свідомі прибічники здорового способу життя. Будемо сподіватися, що такі діти стануть прикладом не тільки для однолітків, а й для дорослих і процес деградації якщо не зупиниться, то хоча б пригальмується.

Автор: Орлова Вікторія

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: