Руїни Миргорода

14.07.2013 15:20

руїни МиргородуУ Миргороді за останній час багато що змінилося. Місто розростається: ремонтуються старі будівлі та з’являються нові. Але, на жаль, деякі споруди залишаються в незмінному недобудованому стані вже багато років і, здається, до цього нікому немає діла.

Однією з таких головних недобудов є готельно-санаторний комплекс, руїни якого вже близько 10-ти років «прикрашають» центр Миргород-курорту. Будівля належить АБ «Полтава-банк», який за всі ці роки не тільки нічого не побудував, але й довів ділянку до стану лісових хащів. Чи дуже приємно бачити залізний паркан з джунглями посеред рекреаційної зони, та скільки це ще може продовжуватись?
курорт миргорода руїниЩе одна «заморожена» споруда ховається на узбіччі західної частини Центрального ринку. В недобудованому стані вона знаходиться також вже декілька років. Відомо, що це мав би бути новий торговий центр. Будівництво розвивалося швидко, те що ми зараз спостерігаємо відтворили за лічені місяці, а потім з незрозумілих причин зупинилося на роки.
Не найкращу пам’ятку архітектури, з естетичної точки зору, можна бачити по вулиці Сорочинській, навпроти 20-го будинку. Вже більше 5-ти років ця недобудова приваблює місцевих підлітків, які проводять там багато часу і, за словами мешканців ближніх будинків, «курять та вживають алкоголь і ще невідомо чим займаються».
Одним із основних невирішених питань залишається колишня туристична база готель «Україна». Ця гарно спроектована в радянські часи споруда була прикрасою міста і приваблювала багато гостей, та зараз, на превеликий жаль, вже більше 10-ти років заростає кущами, обсипається та руйнується від старості. Декілька років тому була спроба відреставрувати будівлю, було помітне пожвавлення робітників, які виконували внутрішні роботи, з’явилась надія, що готель відновиться та стане ще кращим, ніж раніше. Та всі сподівання залишились лише мріями, а колись популярне туристичне місце ще більше занепало та нагадує одиноку багатоповерхівку міста Прип’яті.
готель Україна в МиргородіДілянка землі, що знаходиться позаду краєзнавчого музею колись служила місцем проведення різних заходів, фестивалів, тут зупинявся зоопарк, сюди приїздив цирк. Сьогодні це чудове місце на березі річки заростає кущами та бур’янами, а напіврозвалена хатинка служить суспільним туалетом. Хотілося б, щоб цю територію в центрі міста очистили та використали в розумних цілях, тому що зараз це схоже на смітник.
за земляком МиргородТакі недобудови, що вже багато років «прикрашають» наше місто, залишаються негативними спогадами в пам’яті відпочиваючих. Іноді можна подумати, що відвідуєш не курорт, а тридцятикілометрову зону. Шановні миргородці, чи вважаєте ви, що туристи залишать після побаченого гарні враження про місто? Чи стане це позитивною рекламою, що привабить ще більше гостей до Миргорода? Як тоді можна говорити про підвищення рівня курорту та збільшення потоку відпочиваючих, якщо місто вже близько 10 років стоїть у руїнах? Тому виникають запитання до місцевої влади та до власників подібних «заморожених» об’єктів: чи вважаєте ви, що така архітектура прикрашає місто-курорт, чи потрібно щось змінювати? Чи збирається хоч хтось вплинути на ситуацію, яку ми спостерігаємо по цей день в нашому рідному Миргороді?

Автор: Дмитро Мартов

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: