Скільки ще часу енергетики вбиватимуть миргородських підлітків?

05.07.2013 21:02

енергетикиНа сьогоднішній день ситуація з енергетиками складається дуже невтішно для України. Не обійшла ця проблема і Миргород, в якому живе дуже багато підлітків, і більша половина з них, на жаль, зловживають цим напоєм. «Я не розумію, чому енергетики вважають шкідливими, адже в них стільки корисного»?

Історія виникнення.

Енергетики були розроблені американськими військовими хіміками ще у часи війни у В’єтнамі. Такі чудо-напої повинні були підіймати моральний та бойовий дух солдат, притупляти відчуття страху, тонізувати та тримати у бадьорості організм на протязі багатьох годин. Та згодом солдати армії США почали скаржитися на часті головні болі, спазми шлунку, підшлункової залози, нирок та печінки, почали розвиватися ракові пухлини. Пентагон відразу ж припинив постачання своїх частин енергетичними напоями.

Розглянемо плюси та мінуси енергетиків.

До теми: Проблеми підліткового алкоголізму в Миргороді
енергетики

Плюси енергетиків.

1.  За рахунок вмісту вуглекислого газу вони дуже швидко розчиняються в організмі людини на відміну від чашки кави. Саме завдяки «шипучим булькам» напій відразу ж починає всмоктуватись через язик та слизисту ротової порожнини.

2. Основний «тонізуючий» ефект кави продовжується 1-2 години ( хоча повний — 20 годин), а енергетика — 3-4 години.

3.Дуже зручна упаковка, можна пити де завгодно.

4. Має вітаміни, наприклад  вітаміни групи «В» (вітамін щастя)

5. В енергетиках у першу чергу нас «окриляє» кофеїн, у невеликих дозах він збуджує центральну нервову систему. Кров біжить швидше, підвищується витривалість, концентрація та реакція.

До теми: Найнижчий рівень народжуваності у Миргородському районі
енергетики

Мінуси енергетиків.

1. Напій взагалі не дає енергії, а забирає її з резервів організму, розорюючи необхідні енергетичні запаси. При регулярному вживанні веде до підвищеної втоми, безсоння, дратівливості, нервових зривів, депресії.

2. Дуже високий вміст кофеїну. В одній банці такого напою може міститися дводобова норма для дорослої людини.

3. Енергетик + алкоголь = гримуча суміш. Справа в тому, що енергетик збуджує організм, а спиртне навпаки — заспокоює, розслабляє. Тому організм людини не розуміє як йому поводитися в даній ситуації і деякі системи починають працювати хаотично і можуть дати збій. В таких умовах людина може випити спиртного у 2 рази більше і добре себе почувати на ранок. Та в деяких випадках це може стати нокаутом для організму. Та страшніше за все те, що енергостимулятори дають нам ілюзію тверезості.

4.  Енергетики викликають залежність. Після того як його дія завершається, людина відчуває втому. В цей момент в мозку виникає сигнал, який нагадує, що саме енергетик може знову подарувати тонус та бадьорість і все починається знову, по колу, все біль і більше виснажуючи організм. Найгірше те, що організм звикає до доз кофеїну, і з часом вимагає її підвищення.

До теми: Україна в трійці лідерів по вживані горілки

5. Будь-яка доза енергетика виводиться з організму на протязі 3 днів. Тобто, для того, щоб поновити свій втрачений резерв енергії, необхідно не вживати напій як мінімум 3-4 дні! Та чи багато людей дотримуються цього правила?

6. Добова норма споживання не більше 1-2 банок на добу, це навіть вказано на упаковці. Та мінус полягає в тому, що більшість споживачів нехтують цим правилом, підписуючи таким чином вирок своєму організмові.

7. Часте вживання енергетичних напоїв вже в молодому віці можуть викликати гастрит, язву шлунку, серцеву недостатність, хворобу нирок, підшлункової залози, цироз печінки, збій нервової системи, ожиріння внутрішніх органів та ін. В 20 років внутрішні органи підлітка, регулярно вживаючого енергетики, нагадують органи 35-річного алкоголіка. Енергетики — страшніше ніж етиловий спирт, стверджують деякі лікарі.
енергетик

Склад  енергетиків:

1. Гуарана — різновид кави, але ефект її дії в 2 рази сильніший! В кавових зернах лише 2% кофеїну, а в гуарані — 4.5%. При передозуванні ця речовина може підвищити тиск і привести до розвитку гіпертонії, стимулювати розвиток ракових клітин.

2. Таурин — амінокислота, що підвищує роботи серця. В поєднанні з алкоголем таурин посилює свій вплив, приводячи до серйозних збоїв в роботі серцево-судинної та нервової систем.

3. Кофеїн — 100 мг стимулюють розумову діяльність та фізичну витривалість.

4. Карнітин — компонент, що містять клітки організму людини. Він підвищує обмін речовин та знижує втому. При перевищенні дози може викликати болі в області шлунку, диспепсію, слабкість в м’язах і різке зниження тиску.

5. Женшень — лікарська рослина, що має тонізуючі властивості. В поєднанні з усіма компонентами енергетика – небезпечна.

6. Вітаміни групи «В» — необхідні для нормальної роботи нервової системи та головного мозку.

7. Мелатонін — відповідає за добовий ритм людини.

8. Матеїн — речовина, яка допомагає впоратися з відчуттям голоду та сприяє зниженню ваги.

9.  Таурин і глюкуронолактон міститься в 2 банках енергетика в кількості, що перевищує в 500 разів нормальну денну дозу цих амінокислот. У поєднанні з кофеїном ці речовини здатні сильно виснажити нервову систему людини.

Енергетики не радять використовувати незадовго до фізичних вправ та навантажень, адже при фізичних навантаженнях підвищується»верхній тиск», який змушує кров рухатись швидше, а нижній тиск понижується. Енергетики ж  змушують підніматися «нижній тиск», отже навантаження на серце в такому разі в 2 рази сильніше, що легко може призвести до серцевої недостатності, а найгірше — до інфаркту та зупинки серця.

В багатьох європейських країнах енергетики продають лише або в аптеках, або за рецептом, тому що для людей з такими захворюваннями як гіпертонія, серцева недостатність, а також для дітей та підлітків — це смертельно небезпечно.
енергетики

Правильне вживання енергетиків

  1. Взагалі не вживати енергетики до 16 років.
  2. Вживати не більше 1-2 банок на добу.
  3. Після вживання енергетиків потрібно зробити перерву мінімум на 3 дні щоб організм поновив використану резервну енергію.
  4. Заборонено вживати енергетики людям з хворобами сердечно-судинної системи, гіпертонією, гастритом, цукровим діабетом, порушеннями нервової системи, вагітним жінкам.
  5. Найбезпечніше вживати енергетик вранці або за годину після фізичних навантажень.
  6. Смертельно небезпечно вживати енергетики в поєднанні з алкоголем.
  7. Через півгодини після прийому напою потрібно поїсти, адже барвники та кислоти руйнують стінки шлунку, що призводить до виразки шлунку та раку.

До теми: Деградація Миргородських підлітків

Шановна молодь, ви стали жертвами реклами та ейфорійного ефекту мозку, не закохуйтеся у цей стан, тому що енергетики викликають залежність та призводять до ряду захворювань та смерті. Випивши 1-2 напою, ви бадьорі та повні сил, але не вживайте більше норми, адже ви не отримаєте більшої кількості енергії, зате організм пошкодите дуже серйозно. Ні в якому випадку не мішайте напій з алкоголем, все частіше така суміш викликає інфаркт та зупинку серця.

Звертаємось до всіх любителів енергетиків у великих та частих кількостях, не руйнуйте своє життя, це сьогодні ви можете не відчувати їхній вплив на здоров’я, але завтра, через рік, десять років енергетичні наслідки дадуть про себе знати, але тоді , на жаль, вже буде дуже пізно.

Автор статті: Іван Сірко

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: