Соціальна допомога інвалідам Миргорода

13.07.2013 13:38

Державна соціальна допомога призначається інвалідам з дитинства  і дітям-інвалідам віком до 18 років.

Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу і пенсію, призначається державна соціальна допомога або пенсія за їх вибором. При цьому , якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», ці виплати призначаються одночасно після припинення виплати раніше призначеної пенсі по інвалідності.

Надбавка на догляд

Надбавка на догляд призначається:

— за дитиною-інвалідом віком до 18 років одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не вчаться (окрім заочної форми навчання), не служать і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (батьку) надбавка на догляд призначається незалежно від факту роботи.;

— за інвалідом з дитинства I групи;

— за одиноким інвалідом з дитинства II  і  III групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду.

Державна допомога інваліду з дитинства призначається на строк інвалідності, вказаний у витязі з акта МСЕК (для дітей-інвалідів на строк, зазначений у медичному висновку, але не більше як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18 річного віку включно).

Відповідно до статті 9 Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” державна соціальна допомога призначається з дня звернення за її призначенням.

Статтею 8 вказаного Закону передбачено, що днем звернення за призначення допомоги вважається день прийому заяви з усіма необхідними документами:

— паспорт особи, яка подає заяву;

— довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;

— оригінал та копія свідоцтва про народження дитини-інваліда;

— довідка про місце проживання та про склад сім’ї інваліда з дитинства, дитини – інваліда та його батьків (усиновителів, опікунів), який подав заяву. Якщо заявник зареєстрований в іншому місці, то надається довідка, про те що ця допомога не призначена за місцем  реєстрації. ;

— копія  та оригінал рішення про встановлення опіки у разі звернення за допомогою опікуна;

— для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом надається оригінал та копія трудової книжки; довідка з центра зайнятості про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна; довідка, видана органом, який здійснює державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, про те, що заявник не зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності, та про відсутність даних про доходи цієї фізичної особи;

— довідку з місця навчання дитини.

У тих випадках, коли до заяви додані не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше 3-х місяців з дня одержання повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням державної соціальної допомоги вважається день прийому або відправлення заяви про призначення такої допомоги.

Прийом громадян, які звертаються за первинним призначенням усіх видів державних допомог, які призначаються з дня подачі заяви до органів  праці та соціального захисту населення здійснюється без попереднього запису, тобто безпосередньо в день звернення до територіального управління праці та соціального захисту населення.

Савенкова Г.В. Начальник відділу грошових виплат та компенсацій УПЗСН

Джерело

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: