Створення Національного Меморіалу спалених сіл України

02.07.2013 22:45

спалені селаНаразі українська влада зорганізувала  створення Національного Меморіалу спалених сіл України.

Учасники круглого столу Велика Вітчизняна війна. Злочини проти цивільного населення: «спалені села», який провів Полтавський громадський Шевченківський комітетут спільно з національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка вважають,  що пам’ять спалених сіл Полтавщини та безвинно загиблих селян – наших земляків належить гідно вшанувати під час створення Національного Меморіалу.

 Для цього необхідно передати до Меморіалу землю з кожного спаленого полтавського села та визначитися із встановленням у Меморіалі пам’ятного знака безвинно вбитим полтавським селянам. Тому за домовленістю із Полтавським національним педуніверситетом імені В. Г. Короленка та Українським національним інститутом пам’яті у вересні відбудеться історичний семінар, де науковці та представники громадськості розроблять більш докладний план діяльності з метою пошанування пам’яті спалених сіл Полтавщини та безвинно загиблих полтавських селян.

Загалом встановли, що на Полтавщині спалил 6 населених пунктів: у Миргородському районі – села Велика Обухівка, Панасівка, Сакалівка та Олефірівка; у Семенівському районі – село Великі Липняги; у Шишацькому – Баранівка. Доповідачі круглого столу переконують, що при ретельнішому дослідженні кількість таких населених пунктів може зрости.

Джерело

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: