Українці сьогодні смакували варениками

09.07.2013 13:58

вареникиУ дохристиянські часи 9 липня наші пращури відзначали Літнє свято місяця. У цей день готували обіди, де обов’язковою стравою повинні бути вареники, оскільки за формою вони нагадують Місяць. Вареники вважалися жертвопринесенням нічному світила.
До речі, прикмета, за якою ми боїмося розколотого або розбитого дзеркала, безпосередньо пов’язана з Місяцем. Адже в дохристиянські часи люди вірили, що дзеркало — це вікно в потойбічний світ, з якого до нас виходять темні сили в той момент, коли нічне світило, так би мовити, старіє і вмирає. При народженні ж нової Місяця вся нечисть вмирає. Однак, якщо дзеркало кололося або ж билося, люди боялися, що біда може прийти в житло в будь-який момент.
А ще наші предки молилися Місяцю та за його «грою» визначали погоду на жнива: якщо вона змінювала колір, ховалася в хмарах і знову виринала — чекали хороший урожай.
За церковним календарем 9 липня вшановують Тихвинську ікону Божої Матері, преподобного Давида Солунського, святителя Діонісія, преподобного Тихона, преподобного Іоанна.
Іменинники 9 липня: Іван, Тихон, Денис, Давид.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: