Щоб чистота Миргорода стала потребою кожного…

12.03.2013 13:44

Чистота міста

Одній моїй давній знайомій пощастило нещодавно подорожувати іншими країнами Європи. Перше моє запитання, яке я задала їй при зустрічі: «І яке ж твоє найсильніше враження?»
«Там ідеально чисто», — відповіла моя співрозмовниця. Не знаю чому, але мені стало якось боляче — ніяково. Може, тому, що навіть не виїжджаючи за кордон, спостерігаєш, як у нашому (відносно постійно зразковому місті, місті-курорті державного значення) все-таки проблема чистоти вулиць існує.

Чого гріха таїти: жителі деяких будинків «забувають», що побутові відходи треба, все-таки сортувати відповідно до написів на контейнерах: метал, скло, пластик, папір, несортовані відходи. А ще прикріше, мабуть, від того, що дехто навіть лінується вкинути пакет зі сміттям у напівпорожній контейнер, жбурнувши те сміття просто на майданчик коло контейнера.
Іноді доводиться бачити найнеочікуваніші приклади недбальства: солідний чоловік, прочитавши рекламу, яку йому вручили, кидає її помимо урни; молода мама, витерши ручки своєму наймилішому чадові, залишає серветку прямо посеред тротуару; молодик випльовує жуйку під ноги… Всі на зауваження так реагують, ніби це не вони, а той, хто дав зауваження, в усьому винен. А як прикро рано-вранці, поспішаючи на роботу, спостерігати картину майже у центрі міста: тиша, лавочка, налускане вночі молоддю біля ла­воч­ки насіння і незмінний двірник дядя Коля із мітлою та совком та ще якийсь перехожий дядько, що круто, але, схоже, справедливо висловлюється міцним слівцем із ненормативної лексики, бо йому, роботязі, надоїло і не дуже приємно щодня проходити повз такий «пейзаж».
Пригадався і інший приклад, як на нещодавніх зустрічах із міським головою дехто з миргородців особливо бурхливо висловлював свою думку з приводу окремих личанських дворів, господарі яких складують гній побіля своїх помешкань, що межують із Хоролом. Отже, будинок господаря — склад гною побіля будинку — річка Хорол побіля такого складу — і дощ. Уявили, куди спрямовуються нечистоти? І до чого це може призвести?
У всесвітній мережі Інтернет є цікава соціальна реклама, зроблена волонтерами: на електричних стовпах, у парках чи деінде наклеєні великими буквами, зі смаком виготовлені наліпки зі словами: «Кидай сміття просто тут. Любуйтеся всі — усім однаково, правда ж?» Такий хід від супротивного, виявляється, є досить ефективним, бо «зачіпає» людей. Сподіватимемося, що оригінальна соціальна реклама миргородських добровільних волонтерів — іще попереду.
Із ранку до ночі нашим містом снують туди-сюди машини з комунальної служби — вивозять сміття; то там, то тут працюють люди в яскравих жилетах із тих-таки комунальних служб; біжать із папками для протоколів працівники екологічної служби; але якби вони усі разом не старалися — їм самим із тотальним безкультур’ям окремих людей не упоратися. Чистота міста залежить від кожного з нас із вами; адже кожен може не смітити, якщо захоче; якщо бути охайним його виховують у сім’ї, в дитсадку, у школі; і якщо це стає його пожиттєвою внутрішньою потребою.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: