Якщо молодь буде зайнята, у неї не буде потягу до наркотиків та алкоголю

08.05.2013 12:42
Підліток із пляшкою

Підліток із пляшкою

Так вважають члени громадської ради при облдержадміністрації. Вони переконані: тих заходів, які вживають на Полтавщині задля профілактики та боротьби з алкоголізмом та наркоманією, недостатньо.

Для того, щоб учергове привернути увагу до цих проблем, і зібрали засідання громадської ради, в якому взяли участь представники облдержадміністрації, медичних та освітянських установ, правоохоронних органів області. На ньому проаналізували ситуацію стосовно безконтрольного вживання алкоголю та незаконного обігу наркотичних засобів на Полтавщині та намітили заходи із запобігання поширенню цих негативних явищ насамперед у молодіжному середовищі.

До теми: Деградація Миргородських підлітків

Підліток із пляшкою – таке явище у нас сьогодні, на жаль, стало звичним. А втім, нічого дивуватися, адже воно є проекцією життя дорослих.  Спиртне у нас доступне, його можна купити в найближчому магазині, а пиво вважають цілком повсякденним напоєм.

– Ми колись робили соціологічні дослідження. Опитали батьків, чи вони не проти, щоб їхня неповнолітня дитина, яка йде на прогулянку, випила склянку  горілки? 9 із 10 сказали: «Ні», категорично «ні». Коли ж запитали: чи ви не проти, щоб вона випила одну-другу пляшку пива чи джин-тоніку, то 9 із 10 відповіли: а чому б ні? Але ж справа не лише в назві і в кількості, проте це одне й те ж, – розповів на засіданні громадської ради головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру Ігор Мацицький.

Вживати спиртне чи ні та в якій кількості – це питання держава віддала на відкуп самих громадян, адже алкоголь у нас легалізований. Усе залежить від культури його споживання, а вона, на жаль, у нашому суспільстві відсутня. Інша річ – наркотики, які в Україні заборонені, а відтак за них можна потрапити за грати. Тож відносини з ними громадяни намагаються ретельно приховувати. Але, незважаючи на різний статус цих психоактивних речовин, результат дії і тих, і тих однаковий – понівечені долі наших земляків. На обліку в Полтавській області перебуває понад 20 тисяч залежних від спиртного і 2 тисячі від наркотиків, повідомив директор Департаменту  охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. Але ж, зрозуміло, що це лише верхівка айсберга – ці цифри треба множити на рази. А особливе занепокоєння викликає те, що серед цієї категорії громадян значну частку становлять неповнолітні.

– Систему наркологічної допомоги людям, які потрапили в біду, у нашій області визнають однією з кращих в Україні, – стверджує Віктор Лисак. – Це і замісна терапія, яку пацієнти отримують у наркологічних, протитуберкульозних диспансерах. Полтавщина – одна з областей, де отримують терапію і в пологових стаціонарах. Ми зобов’язані зробити так,  щоб був і обмін шприцами – це профілактика ВІЛ-інфікування, СНІДу та туберкульозу. Все це, звісно ж, чималі затрати. Але ті кошти, що йдуть на лікування одного пацієнта, ще більші.

– Усі заходи, що проводять, зводяться нанівець не дуже послідовними, незрілими діями дорослих, – зауважив головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру Ігор Мацицький. – Скажімо, в Полтаві за 15 метрів від школи № 5 функціонує три магазини і кафе, де продать алкогольні напої. Разом із тим є дослідження, які свідчать: якщо більше ніж за 150 м від навчального закладу є точка продажу спиртного, активність підлітка знижується на 30%, щоб піти туди й придбати цей алкогольний напій.

Учасники засідання погодилися, що такі факти є неприпустимими. А представники Департаменту освіти і науки запропонували: щоб запобігти проникненню наркотичних речовин до навчальних закладів, необхідно забезпечити професійну охорону навчальних закладів, ввести пропускну систему, встановити тривожні кнопки там, де їх ще немає, та запровадити систематичне патрулювання навчальних закладів співробітниками міліції.

– Але головне – у нас немає заходів із відволікання молоді від цього страшного явища, – наголосив відповідальний секретар громадської ради – заступник голови дорадчого органу Олексій Шаманенко, який провів засідання. – У молоді існують дуже великі проблеми. Це безробіття, молодь не знає, чим займатися, немає популяризації заняття спортом. Коли ж і є така пропаганда, то вона недостатня і неефективна. Якщо молоді люди будуть зайняті, у них не буде потягу до наркотиків та алкоголю.

Позицію Олексія Шаманенка підтримав і заступник голови обл-
держадміністрації Олександр Коваль. Він закцентував увагу на тому, що  виконання соціальних ініціатив Президента України щодо всебічної підтримки молоді, зокрема, стосовно розвитку позашкільних закладів, дитячого спорту, активного дозвілля стане протидією наркоманії та алкоголізму в молодіжному середовищі. І тут потрібні спільні зусилля усіх служб, у тому числі сім’ї, держави та громадськості, адже ця проблема уже давно стала соціальною.

Тетяна КРУЖКО

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: