Як у Миргороді святкували Івана Купала

08.07.2013 14:16

Свято Івана Купала у Миргороді відзначали одночасно у декількох місцях: в центрі міста на березі річки поміж ресторанів «Гоголь» та «Асоль»

Івана Купала в Миргороді

Свято Івана Купала в центрі міста

на території курорту неподалік ЛДЦ

Свято Івана Купала на Курорті Миргорода

Свято Івана Купала на Курорті Миргорода

та на піщаному березі санаторію імені Гоголя.

Свято Івана Купала на пляжі санаторію Імені Гоголя

Свято Івана Купала на пляжі санаторію Імені Гоголя

Свято проходило у кращих українських традиціях, у центрі міста та на курорті як завжди було дуже людно, лунали пісні, танцювали, працювали виїзні кафе та продуктові лавки. Але цього року працівники нашої редакції вирішили відвідати найвіддаленіше з усіх місць на краю Миргорода, куди не змогли прийти більшість громадян.
Тож розпочалося свято на пляжі узбережжя санаторію імені Гоголя о 19 годині. Урочиста програма була представлена виступами місцевих танцювальних та співочих колективів. Посеред галявини за стародавнім українським звичаєм встановили гілку верби – «Марену». Дівчата зі зразкової студії естрадного вокалу «Соняшник» ивана купала в миргородерадували глядачів українськими народними піснями про «купальську ніч», віночки та чарівне зілля. Заворожували народними танками та хороводами молоді хлопці та дівчата з колективу «Веснянка». З‘являлася на святі і «баба Яга», яка як завжди хотіла зіпсувати дійство. Серед присутніх проводилися різноманітні конкурси з призами та подарунками. Учасники бігали навколо віночків, куштували на швидкість «чарівне зілля», вмивалися цілющою водою, частувалися галушками тощо. Серед присутніх були гості з Харкова, Одеси, Краматорська, Нікополя та інших міст України. Невдовзі несподівано з води на свято завітав «Водяник» — володар підводного царства у супроводі дівчат-русалок. Він привітав усіх присутніх зі святом і подарував хлопцям-рибакам, які виступили з цікавим танком, багатий улов. Коли зайшло сонце, козаки-молодики підпалили вогнище та спалили опудало Купайла, а дівчата за стародавньою традицією пускали вінки на воду. свято івана купалаПо завершенню свята всі охочі фотографувалися з русалками, Водяником, козаками та іншими, а неподалік від пляжу розпочалася дискотека на відкритому повітрі. Набережна санаторію загорілася вечірніми ліхтарями, люди продовжили відпочинок у зручних літніх кафе. the fikuzЗагалом святкова атмосфера супроводжувала відпочиваючих до 23 години. Усі присутні залишилися задоволеними, особливо сподобалося дітям. Що цікаво, оргкомітет санаторію імені Гоголя кожного року влаштовує різну за сценарієм програму, тож через рік ми побачимо щось новеньке.
Автор статті: Іван Сірко

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: