20 квітня пауерліфтинг у Миргороді. Тренер Хачатур Хачатрян та його богатирі.

19.04.2013 23:16
пауерліфтинг в Миргороді

пауерліфтинг у Миргороді

У місті Миргороді, за адресою провулок Гоголя, 1,  працює секція з пауерліфтингу «Самсон», власник  та головний  тренер якої, майстер спорту Хачатур Хачатрян. Його тренажерний зал повноцінно почав працювати пів року тому, коли, нарешті, міська влада виділила необхідне приміщення. «Полтора года воевал с местной властью за это помещение, но я все же добился своего» — говорить  тренер.  Та все ж зал потребував перебудови та капітального ремонту.

Хачатур Хачатурян приміщення доводив до ладу власноруч: рівняв та шпаклював стіни, проводив воду, світло, каналізацію, стелив підлогу, встановлював двері та вікна — усе це за свій власний рахунок. «Конечно друзья помогали: кто песка привезет, кто щебня, ремонт помогали делать, кто какую тысячу даст… Я очень благодарен им за это. Я мог бы сейчас ездить на джипе и заниматься любым бизнесом, но вот всю жизнь мечтал о собственном зале» — з тривогою згадує Хачатур.

  У приміщенні встановлена велика кількість професіональних тренажерів з механічними страховками, що значно підвищуює безпеку спортсменів. Вага та розмір гир та блинів відповідає міжнародним олімпійським стандартам. Кожен снаряд має паспорт, зареєстрований номер та пожиттєву гарантію від виробника. Тут є укомплектована роздягальня, чудовий зручний душ і туалет. Взимку зал опалюється. Тренер все замовляв та купляв за власні фінанси.

Сьогодні в залі займається 8 групп спортсменів, включаючи  групу дівчат, дітей з дефектами зору, слуху, мови та фізичними вадами. Серед них є і ті, що тренуються вже декілька років. Сюди ходять син тренера та племінник, якому всього 10 років. Перед кожним заняттям Хачатур проводить інструктаж безпеки та нагадує правила користування снарядами. Спортсмени мають свою власну розроблену тренером програму підготовки.

«Сюда приходят те, кто хочет стать сильным, а не просто накачать тело»,-  запевняє Хачатур.

«Я вот вижу человек сидит ничего не делает, я понимаю, что с него ничего не выйдет и просто выгоняю. Зачем напрягать  человека, если он не хочет заниматься, какой смысл»?

Тренуватися радить 3 рази на тиждень, але каже, що сам займався кожного дня, якщо робити все з розумом, то це не шкідливо. Краще за все починати тренуватися років з 12-13. В цей період організм для зайняття цим видом спорту вже майже сформований. Також це збільшує шанси стати чемпіоном. Хачатур не має на меті побудувати бізнес на цьому, навпаки, хоче втілити мрію всього життя. Тому з радістю допомагає дітям-інвалідам. Якщо бачить, що в дитини не вистачає грошей, може навіть нове взуття купити йому.

Цього місяця інтенсивні тренування дали свої плоди. Один із вихованців Хачатура Хачатуряна учень 11-го класу Миргородської  ЗОСШ №9 Андрій Коровін, на змаганнях у Луцьку, що проходили з 2-го по 5 квітня, у категорії до 66 кілограмів,  зайняв 1 місце з дисципліни «станова тяга» і завоював, таким чином, почесне звання чемпіона України! Нагадаємо, що після цієї перемоги, Андрій  представлятиме нашу країну  на  чемпіонаті світу у Росії.

Коровін Андрій

Андрій з тренером

«Спочатку я прийшов до залу так би мовити «підтягнути» фізичну форму, почав займатись, набирав вагу, взяв участь у змаганнях в Харкові. Зайнявши там  4 місце, зрозумів, що можу зайняти і перше. Тренер серйозно зайнявся мною, я почав тренуватись інтенсивніше, увійшов у азарт, який не відпускає мене і по цей день»,- говорить чемпіон. Особистий рекорд Андрія в становій тязі – 190кг, який він встановив у Луцьку 2012 року. Він запевняє, що дуже велику перевагу  у змаганнях дає моральна підтримка Хачатура Хачатряна, за що вдячний йому понад усе.

пауерліфтинг в Миргороді

пауерліфтинг в Миргороді

Нагадаємо, що 20 квітня об 11:30 у Дитячо-юнацькій спортивній школі м. Миргорода відбудуться змагання с пауерліфтингу, переможці яких представлятимуть Полтавську область на чемпіонаті України. Серед учасників візьмуть участь спортсмени з таких міст як Нові Санжари, Комсомольськ, Карлівка, декілька Полтавських спортивних шкіл, і звичайно 8 миргородських богатирів  Хачатура Хачатуряна у ваговій категорії від 53 до 105 кілограмів. Головним суддею змагань обрано президента асоціації пауерліфтингу Полтавської області Гордієнко О.В. Виступ наших спортсменів обіцяв відвідати мер міста Соломаха Сергій та представники міськвиконкому.

У кожного спортсмена є 3 спроби підняти заявлену вагу. Для того, щоб судді зарахували «взяття ваги», необхідно підняти штангу та зафіксувати її на 1-2 секунди, не згинаючи при цьому ноги та спину.  Кращий із трьох результатів заносять  у протокол змагань, після чого комісія визначає переможців.

Остання підготовка проходить за 1-2 дні до змагань. Хачатур Хачатрян проводить розминку, яка починається зі станової тяги штанги вагою 120 кілограмів, після чого вага поступово збільшується. Ця вправа дає навантаження на ноги та спину. Перед початком вправ ретельно перевіряється надійність та готовність екіпіровки: трико, бинти, пояс.

Після тренування Хачатур визначає кожному з учасників стартову вагу, з якої спортсмени починатимуть змагання в суботу.

Підготовка продовжується і у вільний від залу час. Спортсмени щовечора пробігають по декілька кілометрів, правильно харчуються та  слідкують за власною вагою. Сподіваємось, вони покажуть гарний результат.

Хачатур мріє про великий та гарний спортивний комплекс як у Коломиї, де є не тільки тренажерні зали, але й місце для відпочинку, готельні номери, їдальня, басейни та багато іншого для повноцінного розвитку спортсменів. «Пауерлифтинг очень сильно развит в этом городе, там вся молодежь занимается» — з теплом про Коломию згадує тренер.

Сьогодні вже має плани на майбутнє.

Міська влада виділяє ще дві кімнати в цій будівлі. Готується зробити ремонт — прибрати стіни та розширити спортзал, придбати ще декілька тренажерів. Сподівається, що юні миргородці, захоплені нещодавними подвигами Андрія Коровіна, прийдуть до нього тренуватися і він виростить ще більше чемпіонів. Хоче зробити все від себе залежне, щоб у Миргороді проводились подібного плану змагання хоча б 1 раз на рік. Тоді до нашого міста зможуть їхати ще більше спортсменів та просто відпочиваючих, що дасть змогу значно підвищити популярність пауерліфтингу у місті  та на весь світ прославити наш дім і гордість Миргород-курорт.

Автор статті: Дмитро Мартов
Автор фотоальбомів: Влад Кльоз

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: