Деградація миргородських підлітків. Життя без «рестарту».

24.04.2013 18:01
Алкоголь в Миргороді

Алкоголь у Миргороді

У нашому рідному місті Миргороді все частіше можна побачити підлітків з пляшкою пива або слабоалкогольними напоями. Можливо для когось це здасться абсурдом, але якщо темпи вживання дітьми алкоголю в Україні не зменшаться, то скоро ця проблема переросте в епідемію державного масштабу.

Всесвітня організація охорони здоров’я провила дослідження, результати якого здивували навіть росіян, які нібито часто вживають спиртне. Це неймовірно, та саме наша країна посіла перше місце в світі за рівнем споживання алкоголю серед дітей від 12 років! І це не призове місце, якому потрібно радіти,  це справжня біда. Діти цієї проблеми не бачать, а батьки взагалі невідомо куди дивляться. Однією з основних причин, що служать першим кроком до вживання спиртного дітьми – це домашні застілля. Адже багатьом відома така ситуація, коли дитині наливають келих пива чи шампанського, мовляв: «хай краще вип’є з нами, а не по закутках з невідомо ким». Надалі у дитини складається враження, що такі сімейні збори взагалі неможливі без алкоголю. Тому часто, наслідуючи своїх батьків, підлітки збираються вечорами і просто не уявляють, як без пляшки спиртного можна цікаво провести вечір. Якщо дитину не навчили пити вдома, то за них це зробить середовище спілкування. Не дарма ж кажуть: «з ким поведешся – того й наберешся». Приказки не складалися просто так, ще наші пращури знали про таку проблему, а ми до сих пір чомусь нехтуємо…

Та це ще не все. Справжнім абсурдом є те, що в Миргороді алкогольні напої можна купити будь-де, будь-коли і, найстрашніше, в будь-якому віці! Це просто не припустимо! Своя Україна знищує своїх же громадян. Якщо тобі не продали пива в одному магазині, в другому не продали, то, не сумнівайтеся,  продадуть у третьому! І навіть оком не моргнуть. Міська влада ухвалила закон, що в нашому місті продавати алкогольні та слабоалкогольні напої до 22:00 заборонено. Та заборона діяла не довго і не всюди. Сьогодні у Миргороді кожен підліток знає де придбати спиртне навіть опівночі. Все заборонено, та все усюди працює. По місту на великих стендах, плакатах, вивісках зобрежені радісні люди з пивом в руках! Чому не висвітлити справжню картину? У більшості фільмах показують сцени вживання спиртного та куріння сигарет, а хто не встиг помітити цих кадрів, побачить у рекламі. Як же так? Куди дивляться чиновники?

Молоко в Миргороде

«МОЛОКО» в Миргороді

Про те, що алкоголь шкідливий, мабуть сенсу писати немає, про це вже так багато кажуть, що, навпаки, ще дужче п’ють. Та не розуміти того, що в 12-15 років спиртне може легко вбити – це вже страшно.

Сьогодні ти ходиш до школи, ти молодий та повний сил. Ти швидко навчаєшся і пізнаєш світ, тобі так хочеться жити! У вирі подій, людей та машин, у вік інформації та реклами все неможливо помітити і зрозуміти. Все швидкоплинне, тож зупинись, замислись хоч на хвилину і запитай себе: «А що мені це все дає? Навіщо я вже в школі вживаю спиртне?! Чому мені не цікаво проводити час без наркотиків? Навіщо мені потрібні сигарети? Чим комп’ютерні ігри цікавіші за життя!?» Дай відповідь собі, бо лиш з собою ти можеш бути чесним. Ти можеш обманути товариша, вчительку, батьків, та не бреши собі! Подумай! Усі перелічені хвороби – це незворотні наслідки,які відіб’ються не лише на тобі, а й на твоїх дітях та внуках. В їхніх хворобах будеш винним лише ти. Пізніше, коли почнеш заробляти гроші на ліки, може зрозумієш…, коли побачиш, як страждають твої близькі, ти все збагнеш, тоді, коли вже буде пізно. Та чи приємно буде згадувати як весело колись було з єдиним вірним другом – алкоголем?
Автор статті:  Дмитро Мартов

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: