Миргород вустами молоді

09.04.2013 12:50
Миргород

Миргород

Місто Миргород є одним з найкращих міст-курортів не тільки України, але й за її межами. Його екологія та багаті природні ресурси , лікувальні санаторії та рекреаційний комплекс роблять місто привабливим для відпочиваючих з усього світу.  Миргородська лікувально-столова вода є унікальною за своєю структурою та оздоровчими властивостями, а історія міста ще з давніх-давен описана в творах таких видатних митців, як Давид Ґурамішвілі та Микола Гоголь.
Та останнім часом все частіше згадуються слова українського класика Павла Тичини: «Не той тепер Миргород, Хорол річка не та…» Що стало причиною такого незначного,  та все ж спаду в поглядах та думках жителів міста?
Журналісти молодіжної організації ЛДРМ (Лад та добробут рідному місту) провели опитування, головним завданням якого було визначити фактори, які негативно відбиваються на житті городян. Чому все більше талановитих та молодих спеціалістів залишають місто? Які саме причини стали визначальними та мали  суттєвий вплив в процесі прийняття рішень?
В опитуванні взяли участь 100 дівчат та хлопців віком від 17 до 25 років. Результати розподілилися наступним чином.
Майже 40% учасників головною причиною міграції називають навчання. Тобто, щоб одержати належний рівень освіти, потрібно навчатися за межами міста, де є широкий вибір університетів та інститутів. На жаль в Миргороді в даний час працює лише два навчальні заклади – Миргородське професійно-технічне училище №44 та Миргородський державний художньо-промисловий коледж. Спектра їхньої діяльності недостатньо щоб задовольнити хоча б половину потреб випускників шкіл. Тому юним миргородцям доводиться покидати рідне місто у пошуках бажаної освіти.
20% городян не влаштовує середня заробітна плата. Дійсно, ціни на споживчий кошик і товари першої необхідності в період розпалу курортного сезону іноді досягають рівня столичних, що негативно відбивається на гаманцях саме жителів міста. В результаті цього підвищується рівень безробіття, обумовлене  небажанням працювати за мізерну заробітну плату.
Близько 15% мешканців не влаштовує житлово-комунальне становище. Неможливість придбання власного житла й  безперспективна збиткова іпотека не влаштовує більшу половину жителів міста.
Також 15% опитуваних висловили своє незадоволення невисоким рівнем культурно-масових заходів, характеризуючи більшість розважальних закладів  низьким рівнем різномаїття та цікавості. «Хотілося б частіших та якісніших культ заходів, які були б цікавими саме для молоді»,- зазначають деякі з опитуваних.
«Отримав освіту контролер-ревізор, витративши велику суму на освіту, працюю в Миргороді, вистачає на харчі та комунальні, немає коли жити. З таким успіхом можна було без освіти влаштуватися вантажником»,- відзначив 25-річний  Сергій.
«Я б хотіла закінчити школу і продовжити навчання в рідному місті, але професію економіста можна отримати лише у ВУЗі. Наші технікуми не мають відповідного рівня акредитації. Було б добре якби в Миргороді запрацювала хоча б одна із філій престижного українського університету», — говорить школярка Тетяна.
На жаль міська влада поки що не приділяє достатньої уваги вищевказаним проблемам молоді міста Миргорода, та все ж ми сподіваємось на підтримку й самих мешканців, адже це стосується насамперед нас з вами, і ми разом повинні щось змінювати. Можливо саме активність молоді дасть поштовх до продуктивних дій, щоб разом відтворити лад та добробут у рідному місті.

Автор: Дмитро Мартов, Юля Жидко.

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: