Свято в Дібрівці – столиці конярства України

20.04.2013 16:29
Дібрівка

Дібрівка

Неподалік від славетного міста-курорта Миргорода, серед широких зелених ланів, розкинулось невелике селище Дібрівка, про яке ще з ХІХ століття відомо не тільки в Україні, але й на території колишнього СРСР.
Здавалося б, що такого особливого може бути в невеличкому селі? Та його історія тягнеться ще з часів правління московських царів. У 1888 році князь Дмитро Романов викупив у селі Дібрівці значну частину земельних угідь і заснував конезавод. Пізніше збудували іподром, почалося розведення коней орловської та російської рисистих порід. Господарство розширювалося, з усіх усюд їхали купці та торгівці.
З того часу на територіїї заводу виникла традиція проводити перегони на конях.

Дібрівка

Дібрівка

Успіхи Дібрівського конезаводу №62 не обмежуються кордонами  нашої країни. Окрім призових місць у Києві, Харкові та Одесі, наші рисаки  Воїн, Бубенчик, Властний, Пілот, Отклік та інші успішно виступали у Росії, Фінляндії, Німеччині, Австрії! Найбільше за всіх нагород зібрав жеребець по імені Піон, який завоював усі титули в Україні, виграв декілька призів у Москві, та виборов Міжнародний приз миру, за що отримав звання «кінь ХХ століття». Та здобутки наших рисаків не заходять далеко в минуле. Декілька років тому, на змаганнях у Парижі, жеребець Афоризм встановив новий рекорд. А дібрівський кінь на ім’я Вертеп на дистанції іподрому 1600 метрів показав неймовірну швидкість – 1хв. 59.8 сек.! Загалом шість дібрівських рисистих порід отримали звання найкращих коней минулого століття. Це неабияке досягнення для нашої держави!

Гучні перемоги дібрівських скакунів  розлетілися по всьому Радянському союзі, а сьогодні українські коні відомі на весь світ. Ще з давніх-давен щороку 2 травня  в Дібрівці  влаштовують свято, на якому кожен присутній може спостерігати за перегонами славетних рисаків, побувати на екскурсії в музеї, відвідати старовинні маєтки, побачити стайні зсередини чи навіть проїхатись верхи на конях.

Починається дійство захоплюючою грою  миргородських  музик, які ще до початку змагань збирають людей з усіх усюд. Відкриття свята розпочинається із виступів директора конезаводу Миколи Радченка, президента Полтавської обласної асоціації конярства Олександра Яреська та представників Миргородської районної ради.

О 10:00 годині  починається урочиста программа, яку  відкривають колективи художньої самодіяльності . Пізніше театралізований воєнний парад кавалеристів нагадує про важку перемогу над фашистськими загарбниками. Далі висококласні наїздники демонструють  можливості коней,  проходяться  показові виступи місцевих вихованців. Нарешті, в розпалі свята,  розпочинаються основні змагання – перегони  рисаків, що збираються  з усієї країни. Переможці отримують грамоти та цінні призи, які вручають почесні гості та директор заводу.

Дубровка

Дібрівка

Супроводжують святкування численні ярмаркові прилавки, що тісно розкинулись по всьому вигону. Тут є все: запашний шашличок; традиційні народні страви та випічка; українські галушки та вареники; свіже розливне Полтавське пиво;  безліч рукотворних сувенірів, привезених миргородськими майстрами;  українські сорочки та рушники, пошиті умільцями нашої області. Та найбільшою продуктовою гордістю заводу є кумис. Цей надзвичайно корисний молокопродукт постачають в санаторії курорту-Миргороду, та в інші області нашої держави. Ціни тут приємно дивують, тож скуштувати національних страв та придбати сувенір на згадку може кожний бажаючий.

дібрівка

дібрівка

Сьогодні село Дібрівка заслужено носить звання столиці українського конярства.Та на превеликий жаль, місцева влада не взмозі утримувати конезавод на високому рівні, хоча підприємство і належить державі. Завдяки продажу племінних рідкісних порід,  достатнього потомства коней  та виготовлення молокопродуктів,  господарство ще може  існувати, але ремонту та реконструкції потребують багато об’єктів.  Місцеві жителі не втрачають надії, і самостійно підтримують господарство як можуть. Та все ж таки люди сподіваються, що допомога скоро надійде і завдяки розширенню популярності свята, відгукнуться небайдужі люди, спонсори чи держава, і Дібрівський конезавод №62 знову згадає часи розквіту, розширить виробництво та здобуде нові нагороди на міжнородних змаганнях рисаків.

Автор статті: Дмитро Мартов
Автор фотоальбома: Андрій Нелепий

Поделиться в соц. сетях
0
Теги: